کد خبر: 1680

رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا ، بار دیگر روسیه را تهدید کرد در صورتی که این کشور " هر چه سریعتر" تدابیری را در جهت کاهش تنش ها در اوکراین اتخاذ نکند، با تحریم های جدیدی مواجه خواهد شد.

به گزارش قم خبر؛ باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، کاخ ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور این کشور روز چهارشنبه در گفتگویی تلفنی با متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا، بار دیگر روسیه را تهدید کرد در صورتی که این کشور "هر چه سریعتر" تدابیری را در جهت کاهش تنش‌ها در اوکراین اتخاذ نکند، با تحریم‌های جدیدی مواجه خواهد شد.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: " رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر ایتالیا برای ادامه همکاری (خود) به منظور تحمیل هزینه های بیشتر به روسیه در صورتی که (این کشور) نتواند تدابیری فوری برای کاهش تنش ها در شرق اوکراین اتخاذ کند، موافق هستند."

این در حالی است که درگیری ها در شرق اوکراین بین نیروهای ارتش و مخالفان هوادار روسیه از ماه آوریل تا کنون بیش از ۴۰۰ کشته بر جا گذاشته است.

بنا بر اعلام کاخ سفید ، سران آمریکا و ایتالیا همچنین بر ضرورت استفاده روسیه از نفوذ خود بر گروههای جدایی طلب و متقاعد کردن آنها به رعایت آتش بس و اتخاذ تدابیری فوری برای متوقف کردن ارسال تسلیحات و نیرو به شرق اوکراین از طریق مرز با این کشور ، تأکید کردند.

رنتسی و اوباما بر " ادامه مذاکرات بین دولت و مخالفان اوکراینی در مورد اجرای طرح صلح پیشنهادی از سوی پترو پوروشنکو (رئیس جمهور اوکراین) و اهمیتی که (این امر) برای دولت و جدایی طلبان دارد" تأکید کردند.

کشورهای غربی روسیه را به مسلح کردن مخالفان هوادار روسیه به منظور بی ثبات کردن اوکراین ، متهم می کنند. این در حالی است که اوکراین قرار است روز جمعه آخرین مرحله از توافق تاریخی پیوستن به اتحادیه اروپا را امضا کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری