کد خبر: 1654

پیامک هایی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی اعیاد شعبانیه به تلفن همراه همشهریان ارسال و به آنها گفته می شود، برای کسب اطلاعات با واحد مستقر تماس گرفته شود.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران درباره کلاهبرداری پیامک هایی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی اعیاد شعبانیه هشدار داد.

سرهنگ "سامان محمدی " با ارائه هشدارهای لازم به شهروندان، گفت : کلاهبردان سپس با ارسال پیامکی برای افراد تماس گیرنده از آنها ارسال مشخصات کارت اعتباری را برای واریز مبلغ جایزه درخواست می کنند و با کارگیری روش های متقلبانه به شماره حساب و رمز بانک شهروندان دسترسی پیدا کرده و به موجودی حساب ها دستبرد می زنند .

متن پیامک ارسالی به افراد (ضمن عرض تبریک خدمت شما کاربر گرامی وزارت ارتباطات و فناوری به مناسبت فرارسیدن عید شعبانیه اقدام به قرعه کشی سراسری کرده که شما کاربر محترم برنده وجه نقد به مبلغ ۲۰ میلیون ریال شده اید لطفا" جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت هدیه خود با اپراتور ارسال کننده پیام تماس حاصل فرمائید)

وی افزود: ازآنجایی که هیچ یک از بانک های خصوصی - دولتی و شرکت ها ازطریق پیام کوتاه برای برندگان اطلاع رسانی نمی کنند و هیچ ارگانی نیزحق دریافت اطلاعات شخصی کارت های بانکی افراد را ندارند ، لذا شهروندان باید هوشیاری لازم در این خصوص را داشته باشند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: همشهریان تحت هیچ شرایطی رمز دوم کارت خود را از طریق پیامک به هیچ شماره ای ارسال نکنند و هرگز به اینگونه پیامک ها دریافتی اطمینان نداشته و به حساب های بانکی اعلام شده پولی واریز نکنند

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری