همزمان با هفته قوه قضائیه، برخی جریانات داخلی، بخصوص مدعیان اصلاحات با ادعاهایی همچون اتهام عدم استقلال قوه قضائیه، نارضایتی شدید مردم و مذموم دانستن مونولوگ مدیران ارشد دستگاه قضا، هجمه گسترده‌ای را علیه این قوه ترتیب داده‌اند.

اتحاد فتنه‌گران و مفسدان اقتصادی در هجمه به قوه ‌قضائیه

به گزارش قم خبر به نقل از کیهان، بعنوان نمونه در همین زمینه، یکی از روزنامه‌های همسو با کارگزاران، روز گذشته در سرمقاله خود مدعی شد: «مردم از عملکرد قوه قضائیه راضی نیستند، هر چند مسئولان این قوه همواره از عملکرد خود اعلام رضایت می‌کنند و چنان مثبت گزارش می‌دهند که گویی هیچ ایراد و اشکالی وجود ندارد».

اما علت این هجمه‌ها علیه دستگاه قضا چیست؟ اولین و اصلی‌ترین علت هجمه‌های این‌چنینی، موضع و برخورد قاطع قوه ‌قضائیه با مسببین و متهمین فتنه ۸۸ بوده که شخص آیت‌الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس این قوه، نقش محوری را در این میدان داشته و بدون رودربایستی و ملاحظات معمول برخی چهره‌های سیاسی، طی سال‌های اخیر به افشای ماهیت مزدور و مزورانه فتنه‌گران پرداخته است.

دومین علت هجمه‌های اخیر، برخورد قاطع قوه قضائیه با دانه درشت‌ها بوده است. مصداق بارز این برخورد، روند رسیدگی به پرونده «بابک زنجانی» و حکم اعدام «مه‌آفرید خسروی» می‌باشد. نکته قابل توجه اینجاست که پس از اعدام این مفسد اقتصادی و خرسندی مردم از قاطعیت دستگاه قضاء رسانه‌های وابسته به طیف اصلاح‌طلب به روند این حکم اعتراض کردند. در همین زمینه هفته‌نامه «صدا» وابسته به کارگزاران، با مذمت‌ مبارزه با مفسدین دانه‌درشت اقتصادی می‌نویسد:«اعدام مه‌آفرید خسروی، در میان فعالان اقتصادی نگرانی‌های بسیاری را دامن زده است».

سومین علت این هجمه گسترده نیز برخی تغییرات در روند پیگیری پرونده «م.ه» به اتهام دست داشتن در فتنه ۸۸ و مفاسد مالی است. این تغییرات که باعث سرعت گرفتن رسیدگی به این پرونده می‌شود، باعث عصبانیت برخی‌ها شده است.

هجمه‌های چندجانبه علیه قوه قضائيه در حالی است که رهبرمعظم انقلاب در دیدار اخیر رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضایی با ایشان با اشاره به مواضع بسیار خوب، متقن، مستدل و منطقی آیت‌الله آملی لاریجانی در مسائل گوناگون، از عملکرد ایشان و مدیران دستگاه قضا تشکر و شش اولویت اصلی را برای دوره جدید ۵ ساله آیت‌الله آملی لاریجانی تبیین کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری