کد خبر: 16080

سخنگوی دولت گفت: سفر عمره تا اعمال مجازات خاطیان فرودگاه جده و اعلام رسمی آن به دولت ایران تعلیق خواهد ماند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در نخستین نشست خبری سال ۱۳۹۴ افزود: تعلیق سفر عمره نشانگر حساسیت و تاسف دولت جمهوری اسلامی ایران به این موضوع است و امیدواریم دولت عربستان نسبت به این حادثه که اسلامی بودن رفتارها را مخدوش می کند برخورد لازم را داشته باشد.

وی درباره حادثه شیراز نیز اظهارداشت: درباره این حادثه به زودی با هویت افراد قانون شکن آشنا خواهید شد و قوه قضاییه با جدیت دراین باره وارد شده است.

* تورم بیش از ۱۴ درصد افزایش نمی یابد

سخنگوی دولت همچنین گفت: پیش بینی شده است در سال ۹۴ تورم از ۱۴ درصد افزایش نمی یابد.

نوبخت خاطرنشان کرد: دولت با کاهش نرخ سود بانکی متناسب با کاهش تورم موافق است.

* ۱۸۰ هزار میلیارد تومان درآمدهای وصولی سال ۹۳

وی در بخش دیگری از این نشست خبری به اثرات کاهش قیمت نفت بر بودجه ۹۳ پرداخت و گفت: برای این که این اثر کاهش یابد ، از طریق اولویت بندی برنامه ها عمل کردیم.

وی ادامه داد: از ۲۱۱ هزار میلیارد تومان که در بودجه سال ۹۳ پیش بینی شده بود ، در حد ۱۸۰ هزار میلیارد تومان منابع حاصل شد.

وی همچنین به بودجه طرح های عمرانی اشاره کرد و افزود: در بودجه ۹۳ برای تملک دارایی های سرمایه ای یا همان طرح های عمرانی ۲۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود که عملکرد آن به ۳۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

سخنگوی دولت ادامه داد: یعنی در سال ۹۳ برای طرح های عمرانی بیش از ۳۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دریافت کردیم و این رقم نسبت به سال ۹۲ می تواند نشانگر یک و نیم برابر شدن طرح های عمرانی باشد.

نوبخت همچنین به تورم اسفندماه سال ۹۳ اشاره کرد و اظهارداشت: طبق آمار اعلام شده تورم ۱۲ ماهه در سال ۹۳ ، ۱۴.۸ درصد بود که نسبت به پیش بینی ۲۵ درصدی برای تورم سال ۹۳ ، ۱۰ واحد درصد کمتر بوده است.

وی، توجه به محدودکردن هزینه های جاری و متمرکزشدن روی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (طرح های عمرانی) را برنامه برای ایجاد رشد اقتصادی برشمرد و ادامه داد: معاون اول رییس جمهوری هم بخشنامه ای را به دستگاه های اجرایی اعلام کرد تا نسبت به افزایش هزینه ها بیش از آنچه که در بودجه پیش بینی شده است اجتناب کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد: اگر دستگاهی بیش از این پیش بینی هزینه کند ، قابل پرداخت نخواهد بود.

* اجرایی شدن طرح رتبه بندی فرهنگیان از مهرماه

سخنگوی دولت همچنین درباره اجرای رتبه بندی فرهنگیان اظهار داشت: برای افزایش کارایی و ایجاد انگیزش بیشتر در کادر آموزشی وزارت آموزش و پرورش ، طرح رتبه بندی کردن فرهنگیان با اعتبار ویژه یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از اول مهرماه اجرا می شود.

نوبخت با تاکید بر این که این اعتبار جدای از اعتبارات معمول وزارت آموزش و پرورش است ، خاطرنشان کرد: برای اجرا کردن رتبه بندی معلمان در سال ۹۵ هم ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری