فرمانده عملیات الانبار از آغاز عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی کامل مناطق استان الانبار از دست تروریست‌های داعش در خلال ماه جاری خبر داد.

 

عملیات نظامی قریب الوقوع ارتش عراق در الانبار

به گزارش قم خبر،‌ پایگاه خبری العهد نوشت: «قاسم المحمدی» فرمانده عملیات الانبار عراق گفت: عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی مناطق الانبار از دست گروه تروریستی داعش از این ماه آغاز می‌شود.

وی همچنین گفت: نیروهای نظامی اضافی برای پاکسازی الانبار به این استان رسیده‌اند.

نیروهای ارتش عراق و داوطلب مردمی طی هفته‌های گذشته پیشروی‌هایی در ابوغریب، الکرمه، عامریه الفلوجه، و الصقلاویه از توابع استان الانبار داشتند و موفق شدند تروریست‌های داعش را از این مناطق که هم‌مرز با استان بغداد نیز است، بیرون و شرایط مناسب را برای بازگشت اهالی به این مناطق فراهم کنند.

آمادگی یگان‌های ویژه عراق برای کمک به آزادسازی الانبار

در همین حال یگان‌های ویژه عراق موسوم به یگان طلایی ارتش عراق در استان الانبار از آمادگی کامل خود برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی و عشایر الانبار در نبرد آزادسازی این استان از سیطره داعش خبر داد.

منع آمد و شد در عامریه الفلوجه

شاکر العیساوی رئیس شورای عامریه الفلوجه اعلام کرد، در پی حملات خمپاره‌ای و اصابت موشک‌های کاتیوشا به مناطق عامریه الفلوجه چندین غیر‌نظامی شهید و یا زخمی شدند. هم اکنون مقررات منع آمد و شد در این مناطق به‌دلیل حملات موشکی و خمپاره‌ای تروریست‌ها برقرار است.

تحویل شهر تکریت به دستگاه‌های امنیتی

در استان صلاح الدین نیز نیروهای داوطلب مردمی از تحویل شهر تکریت به پلیس محلی و دستگاه‌های امنیتی خبر دادند.

کریم النوری سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق نیز گفت: با مقامات محلی استان صلاح الدین توافق کردیم که نیروهای مردمی تا زمانی که پلیس محلی و دستگاه‌های امنیتی کار خود را آغاز کنند، مسئولیت نگهداری و برقراری امنیت در تکریت را به‌عهده بگیرند.

کشته و زخمی‌شدن 285 تروریست در جنوب فلوجه

فرماندهی عملیات بغداد از کشته و زخمی شدن 285 فرد مسلح داعش در جریان مرحله دوم عملیات آزاد سازی الکرمه در جنوب فلوجه خبر داد.

وی افزود: نیروهای امنیتی چندین خودرو و منزل بمب‌گذاری شده و همچنین بمب و کمربند انفجاری را در این مناطق خنثی سازی کردند.

کشته و زخمی‌شدن 4 تن از نیروهای پلیس در جنوب بغداد

در پی انفجار بمب که خودروی گشتی نیروهای پلیس بغداد در روستای عرب جبور  را هدف قرار داده بود، 4 تن کشته و زخمی شدند.

 
منبع: تسنیم

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری