کد خبر: 15513

مجمع مطالعات اسلامی وابسته به الازهر، قصد دارد تا همراه با مجله الازهر کتابچه هایی با موضوع تشیع توزیع کند که در آن برخی از دیدگاه های منفی خود در مورد تشیع را درج نموده است.

به گزارش قم خبر به نقل از شفقنا، پایگاه الوطن نیوز نوشت، یکی از مسئولان الازهر با اشاره به برخی فعالیت های دینی شیعیان بیان کرد: مجمع مطالعات اسلامی وابسته به الازهر، همراه با مجله الازهر کتابچه هایی با موضوع تشیع توزیع خواهد کرد که در آن، برخی از دیدگاه های منفی خود در مورد تشیع را درج نموده است. برخی از اعضای مجمع به چاپ کتابچه مذکور توسط مسوولین الازهر و مجمع اعتراض کرده و اعلام نمودند: الازهر نقش مهمی در تقریب تسنن و تشیع دارد و چاپ چنین کتابی زمینه را برای ایجاد دشمنی های فرقه ای مهیا خواهد ساخت.

از سوی دیگر روسای سلفی خطاب به خطیبان سلفی مساجد از آنان خواستند تا خطبه های خود را به حمایت از هجوم عربستان علیه یمن اختصاص دهند.

در بیانیه ای که از سوی حزب الدعوه منتشر شد آمده است: «تمام جهان اسلام و عرب باید از هجوم های نظامی ۱۰ کشورعضو همبستگی علیه یمن حمایت کنند، همچنین تمام خطیبان اهل تسنن موظف هستند از منبرهای مساجد به عنوان سنگری علیه تشیع استفاده کرده و با موشک های کلامی خود، عقاید تشیع را هدف قرار دهند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری