کد خبر: 15039

یک پایگاه خبری-تحلیلی صهیونیستی در گزارشی با اشاره به رونمایی از موشک مدرن «سومار» توسط جمهوری اسلامی تاکید کرد که رونمایی از این موشک ایران را در میان قدرت‌های برتر تکنولوژی موشکی جهان قرار داد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، پایگاه خبری-تحلیلی «آویتیشن ویک» در گزارشی با اشاره به رونمایی از موشک مدرن «سومار» توسط جمهوری اسلامی تاکید کرد که رونمایی از این موشک ایران را در میان قدرت‌های برتر تکنولوژی موشکی جهان قرار داد

این پایگاه اینترنتی که به طور تخصصی در زمینه تسلیحات است، تصریح می‌کند که موشک‌های سومار در کلاس موشک‌های کروز با بردی ۲۰۰۰ کیلومتری است، تاکید می‌کند که این مدل از موشک‌ها یک جهش در رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه است.

آویتیشن ویک می‌افزاید: منابع اطلاعاتی در غرب بارودارند که سومار، ایران را در جمع اصلی‌ترین کشورهای صاحب تکنولوژی موشکی در جهان قرار می‌دهد.

این پایگاه در ادامه با اشاره به اینکه ایران تا سال ۲۰۱۲ توانایی در زمینه تولید موشک‌های کروز را مخفی می‌کرد تصریح کرد که بررسی تصاویر پخش شده از این موشک نشان می دهد که سومار ۶ متر طول و بیش از ۱۲۱۰ کیلوگرم وزن دارد و با سیستم های ناوبری از راه دور هدایت می‌شود.

آویتیشن ویک در ادامه سومار را عامل نگرانی اسرائیل عنوان می‌کند و تاکید می کند که سیستم دفاع موشکی اسرائیل باید برای مقابله با این نوع از موشک اماده شود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری