کد خبر: 14212

به گزارش منابع رسمی شیلی، وب‌سایت رسمی وزارت دفاع این کشور توسط هکرهایی که با گروه تروریستی داعش در ارتباط هستند، هک شد.

به گزارش قم خبر ، فارس به نقل از «پرنسالاتینا» خبر داد، منابع رسمی شیلی گزارش دادند که وب‌سایت رسمی وزارت دفاع این کشور توسط هکرهایی که با گروه تروریستی تکفیری داعش در ارتباط هستند، هک شد.

بر اساس انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی در شیلی، وب‌سایت رسمی وزارت دفاع این کشور در ساعت ۲۲:۳۰ روز سه‌شنبه به وقت محلی به مدت چند دقیقه تا زمان موفق شدن کارشناسان به بازیابی این وب‌سایت، هک شد.

در این زمان یک پیغام هک با زمینه سیاه و تصویر یک فرد که در سیاهی پوشانده شده بود در صفحه اصلی سایت وزارت دفاع شیلی نمایان شد.

همچنین پیام‌هایی نیز همزمان فرستاده شد از جمله تحت عنوان کاربر صدام حسین (دیکتاتور عراق) که ما گروه داعش هستیم، ما را فراموش نکنید.

با این حال مقامات شیلی اعلام کردند که اطلاعات حساس وزارت دفاع و ایمیل‌ها در معرض خطر قرار ندارند و در پی ایجاد این رخداد هشدارهای مربوطه فعال و اقداماتی برای حل این مشکل اتخاذ گردیده است.

مقامات شیلی همچنین گزارش دادند که تحقیقات لازم برای شناسایی منبع اصلی این اقدام آغاز خواهد شد.

طی سال‌های اخیر، شیلی از یک سری حملات سطح پائین گروه‌های آنارشیست رنج می‌برد؛ اما با این حال تاکنون هیچ ارتباطی با تحولات خاورمیانه نداشته است.

گروه تروریستی-تکفیری داعش چندین حملات سایبری در وب سایت‌های کشورهای مختلف جهان انجام داده است که از جمله برجسته‌ترین آن‌ها در شبکه رایانه‌ای پنتاگون، حساب‌های توئیتر و یوتیوب فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا و حساب توئیتر مجله آمریکایی «نیوزویک» می‌باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری