کد خبر: 13886

مخالفان مسلح سوری طرح نماینده سازمان ملل در امور سوریه برای آتش‌بس در شهر حلب را رد کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، مخالفان مسلح سوری طرح استفان دمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه برای آتش‌بس در شهر حلب که مورد قبول دولت دمشق قرار گرفته بود را رد کردند.

مخالفان مسلح تاکید کردند که حاضر به مذاکره نیستند و این درحالی است که دولت دمشق اعلام کرد که طرح آتش‌بس در حلب را می‌پذیرد و به مدت ۶ هفته حملات هوایی به این شهر را متوقف خواهد کرد.

سخنگوی گروه تروریستی جیش الاسلام به روزنامه وال استریت ژورنال گفته که تنها در صورت عقب نشینی نیروهای ارتش سوریه از درعا حاضر به پذیرش طرح مذکور هستند.

نیروهای ارتش سوریه از هفته گذشته عملیات گسترده‌ای را در جنوب سوریه در نزدیک مرز جولان و در دو استان قنیطره و درعا آغاز کرده‌اند تا تروریست‌های ارتش آزاد و جبهه النصره که با کمک رژیم صهیونیستی در این مناطق برای خود استحکاماتی را ایجاد کرده‌اند، عقب برانند.

دی‌میستورا که سومین فرستاده سازمان ملل در امور سوریه از سال ۲۰۱۱ در این کشور است، ۳۰ اکتبر گذشته «طرح حرکت» در سوریه را که خواستار «توقف» موضعی درگیری در سوریه است، ارائه کرد و هم‌اکنون در حال رایزنی با مقامات کشورهای دخیل در بحران سوریه است تا طرح توقف درگیری در شهر جنگ زده حلب اجرایی شود.

استراتژی دمیستورا بر ضرورت توقف درگیری‌ها پیش از آغاز روند سیاسی، متمرکز است و وی تاکید دارد که تمام تلاش‌ها اکنون بر توقف درگیری‌ها در شهر بحران زده حلب و نجات غیرنظامیان در این شهر متمرکز شود.

وی گفته بود که توقف درگیری‌ها در شهر حلب، راهکاری امیدبخش برای حل سیاسی بحران سوریه و فرصت مناسبی برای کمک رسانی به مردم این شهر دانست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری