کد خبر: 13875

کمیسیون اروپا نسبت به افزایش احساسات نژادپرستانه و نفرت افکنی نسبت به سایر ادیان و قومیت ها به فرانسه هشدار داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ابنا، «نیلس مویزنیکس» نماینده کمیسیون اروپا در امور حقوق بشر با انتشار گزارشی در مورد افزایش احساسات نژاد پرستانه و نفرت افکنانه در فرانسه هشدار داد و از دولت فرانسه خواست در اسرع وقت نسبت به پیگیری اقداماتی که بتوان در مقابل این احساسات جامعه را واکسینه کرد، اقدام کند.

وی در گزارش خود نوشته است: پس از دیدارهایی که از ۲۲ تا ۲۶ سپتامبر از فرانسه انجام شده است، معلوم شد که در این کشور بدبینی و تبعیض نسیبت به مهاجران، اقلیت ها و معلولان در حال افزایش است.

در ادامه گزارش اذعان شده است: در ماه های اخیر شاهد افزایش قابل ملاحظه حملات علیه مسلمانان بوده ایم که ۸۰ درصد از این حملات علیه زنان مسلمان صورت گرفت.

نماینده حقوق بشر کمیسیون اروپا با تاکید بر این که این وضعیت فرانسه متناسب با تعهدات بین المللی این کشور نیست، از لزوم ورود جدی دولت به این مسئله و وضع قوانین و انجام فعالیت های لازم برای جلوگیری از افزایش چنین وضعیتی در این کشور خبر داد.

در این گزارش از فرانسه خواسته شده است نسبت به تعهد بین المللی خود مبنی بر پذیرش ۵۰۰ مهاجر از سوریه نیز عمل کند و شرایط لازم برای زندگی آرام آنان را فراهم آورد و در صورت امکان نسبت به پذیرش مهاجران بیشتر اقدام کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری