کد خبر: 13670

وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد به دلیل کاهش جهانی قیمت نفت، گاز صادراتی روسیه به اروپا با ۳۵ درصد کاهش قیمت روبرو خواهد شد.

به گزارش قم خبر، فارس به نقل از راشاتودی خبر داد، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد قیمت هر مترمکعب گاز صادراتی این کشور به اروپا در سال ۲۰۱۵ به ۲۲۲ دلار کاهش یافته است.


بر همین اساس قیمت این میزان گاز در اوایل سال ۲۰۱۴ معادل ۳۵۰ دلار و متوسط آن در پایان سال گذشته به ۳۴۱ دلار کاهش یافته است.

این وزارتخانه اعلام کرده است به دلیل وابسته بودن قیمت گاز به قیمت جهانی نفت و کاهش شدید قیمت این حامل انرژی طی ماه های گذشته، قیمت هر متر مکعب گاز صادراتی روسیه نسبت به ۳۵۰ دلار سال گذشته با ۳۵ درصد کاهش به ۲۲۲ دلار رسیده است.

از سوی دیگر انتظار می رود شرکت گاز پروم روسیه، شرکت دولتی تولید کننده گاز این کشور و صادر کننده گاز روسیه به اروپا، صادرات گاز خود به اروپا را از ۱۴۶.۶ میلیارد متر مکعب در سال گذشته به ۱۶۰ میلیارد متر مکعب در سال جاری افزایش دهد.

اما با و جود این افزایش صادرات، بر اساس پیش بینی‌ها طی سال جاری درآمد ناشی از صادرات گاز این کشور به اروپا با ۱۴.۳ میلیارد دلار کاهش به ۳۵.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری