کد خبر: 13640

رئیس سازمان حج و زیارت از دستور بسیار مهم مقام معظم رهبری به وی در زمینه ساماندهی عتبات خبر داد.

به گزارش قم خبر ، سعید اوحدی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان "دستوری از مقام معظم رهبری داریم که این دستور بسیار برای ما مهم است"، اظهار داشت: ایشان در این دستور خود فرمودند: «در حوزه تأمین نیازهای ضروری و متنوع زائران عتبات اقدام جدی کنید».


وی با بیان اینکه با توجه به شناخت مقام معظم رهبری از عتبات، این جمله، جمله سنگینی است، اضافه کرد: در زمینه نیازهای جدی و متنوع زائران عتبات اولین نکته این است که زائر در حال رنج بردن است و ایشان خبر دارند و دوم اینکه نیازهای متنوع شامل بیمارستان، هتل، سرویس بهداشتی بین‌راهی و حمل و نقل است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان "این دستور بیانگر این است که راهبرد استراتژیک ما مسیر عراق است و باید تلاش جدی‌تری در این خصوص انجام دهیم"، تصریح کرد: در این زمینه با سرمایه‌گذار خارجی تعامل داریم که آنها هم در ساخت هتل بزرگ شلمچه حضور دارند و برخی از این اقدامات شروع شده است.

اوحدی با بیان "برخی فعالیت‌ها را هم در عراق با توجه به این دستور برنامه‌ریزی کردیم"، خاطرنشان کرد: ساخت دو آشپزخانه را در نجف و کاظمین شروع می‌کنیم، زمین آشپزخانه نجف را مشخص کرده‌ایم و ان‌شاءالله در سال ۹۳ یا ابتدای ۹۴ عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کنیم.

آخرین مهلت ثبت‌نام نوروزی عتبات

در همین حال، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات عراق تا ساعت ۱۶ امروز فرصت دارند تا برای پیش ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش جهان به نقل از ایسنا، محسن نظافتی تاکید کرد: متقاضیان اعزام به عتبات عالیات در تعطیلات نوروزی تنها تا ساعت ۱۶ امروز شنبه - ۲۵ بهمن ماه - مهلت دارند تا با مراجعه به سامانه پیش ثبت نام عتبات به نشانی www.atabat.haj.ir برای اعزام به سفرهای عتبات در این دوره اقدام کنند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۳۰ بهمن‌ماه قرعه‌کشی متقاضیان اعزام به عتبات در دوره جدید انجام می‌شود که این افراد می‌توانند از ۲ اسفندماه نتایج قرعه‌کشی را در سامانه پیش ثبت نام عتبات سازمان حج به نشانی www.atabat.haj.ir مشاهده و بر اساس زمان اعلام شده برای هر اولویت برای قطعی کردن ثبت نام خود اقدام کنند.

نظافتی اضافه کرد: اعزام‌های دوره جدید سفرهای عتبات عالیات از ۲۱ اسفند ماه امسال آغاز و تا ۲۵ خرداد ماه سال آینده ادامه دارد.

وی گفت: نوروز امسال برای سفرهای هوایی بسته‌های سه، چهار و هفت روزه و برای سفرهای زمینی بسته شش روزه پیش بینی شده است، اما بسته ۱۰ روزه به دلیل ظرفیت محدود اسکان و تقاضای بالا از ۲۵ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی متوقف و دوباره پس از این ایام راه اندازی خواهد شد.

از امروز ۲۵ بهمن ماه نیز اولویت های جدید عمره از ۳۵۰ تا ۴۰۰ فرصت دارند در کاروان های خالی ثبت نام کنند.

ثبت نام مرحله دوم کاروان های عمره از ۱۶ بهمن ماه با اعلام الویت های یک تا ۳۵۰ آغاز شده بود که اکنون با توجه به خالی بودن ظرفیت برخی کاروان ها، سازمان حج و زیارت اولویت های جدید برای ثبت نام در این کاروان ها فراخوانده است.

به گفته ناصر خدرنژاد، معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت، درحال حاضر ظرفیت کاروان های نوروزی تکمیل شده و از امروز ثبت نام از اولویت های جدید برای اعزام از اواسط فروردین به بعد آغاز می شود.

اعزام زائران در این مرحله از عمره از ۲۱ اسفندماه امسال آغاز می‌شود و تا ۲۷ خردادماه سال آینده ادامه دارد. متقاضیان دارای اولویت ۳۵۰ تا ۴۰۰ می‌توانند برای ثبت نام در کاروان‌های خالی هر استان به سامانه فاخر fakher.haj.ir مراجعه کنند.

بنابر اظهارات معاون سازمان حج و زیارت، در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان های عمره احتمال دارد اولویت های جدیدتری نیز اعلام شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری