با گذشت ۴ روز از جنایت «چپل هیل» و کشتار ۳ جوان مسلمان که حتی موضع‌گیری باراک اوباما را هم در پی داشته است، وزارت امور خارجه ایران هنوز هم سکوت اختیار کرده و حتی یک بیانیه چند خطی نیز در این زمینه صادر نکرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، شامگاه سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه خبری منتشر شد با این مضمون که سه دانشجوی مسلمان آمریکایی «ضیاء» ۲۳ ساله، «یسر» ۲۱ ساله و «رزان» ۱۹ ساله (زن و شوهری که دو ماه از ازدواج آنها می‌گذشت و خواهرشان) در نزدیکی دانشگاه «کارولینای شمالی» در «چپل هیل» به ضرب گلوله «کریگ استفن هیکس» همسایه خود کشته شدند.


مهاجم ۴۶ ساله که پیش از این هم با اسلحه دو جوان همسایه‌اش را (ضیا و یسر) را تهدید می‌کرده، این بار با شلیک گلوله اقدام به قتل این سه نفر نمود و پس از آن خود را به پلیس معرفی کرد. هیکس به استناد صفحه شخص اش فردی با ماهیت ضداسلامی بوده و بارها مطالبی را علیه اسلام و مسلمانان در صفحه خود انتشار داده بود.

این اقدام ضد انسانی و بایکوت خبری آن از سوی رسانه‌های غربی و آمریکایی و وارونه جلوه دادن این حادثه، اعتراض مسلمانان را به همراه داشت. از آن جمله برگزاری تحصن صدها فلسطینی در برابر دفتر سازمان ملل متحد در شهر غزه که ضمن محکوم کردن این جنایت، خواستار محاکمه قاتل شدند.

با فراگیر شدن اعتراضات بالاخره سکوت بالاترین مقام اجرایی آمریکا هم بعد از چند روز شکست و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای به این حادثه واکنش نشان داد و اعلام کرد: «هیچ‌کس نباید در آمریکا به خاطر اینکه چه کسی است، چه شکلی دارد یا چگونه عبادت می‌کند، هدف حمله قرار گیرد.» حتی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز در این زمینه بیانیه‌ای صادر کرد.

اما متاسفانه تا لحظه مخابره این گزارش، هیچ خبری از موضع گیری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این باره نیست.

انتظار می‌رفت وزارت امور خارجه کشورمان که به درستی حادثه تروریستی چندی پیش پاریس را بلافاصله محکوم کرد، قبل از هر کس دیگری وارد عمل شده و در بیانیه‌ای چند سطری این اقدام را محکوم کند یا حداقل خواستار پیگیری و بررسی این جنایت شود. ولی به رغم مطالب متعددی که در رسانه‌های داخلی و شبکه‌های اجتماعی مسلمانان اروپا و آمریکا منتشر شده، این وزارتخانه هیچ موضعی اتخاذ نکرده است.

به نظر می‌رسد مسئولان محترم وزارت امور خارجه کشورمان صرفاً در قبال وقایع و رخدادهایی خود را ملزم به واکنش می‌بینند که از طرف رسانه‌های غربی و آمریکایی داغ شده و ضریب گرفته‌اند و سایر موارد به همان نحوی که رسانه‌های غربی بایکوت و سانسور می‌کنند، توسط وزارت امور خارجه ایران نیز در محاق سکوت و بی توجهی قرار می‌گیرند.

این بی توجهی دستگاه دیپلماسی کشور به کشتار ۳ جوان مسلمان آمریکایی در جنایت «چپل هیل» توسط یک فرد نژادپرست و ضداسلام، در حالی صورت می‌گیرد که وزارت خارجه آمریکا و سایر کشورهای غربی به بهانه های مختلف و دروغین درباره وضعیت حقوق بشر در ایران نشر اکاذیب کرده و احکام دستگاه قضایی کشورمان را به عنوان نقض حقوق بشر به چالش کشیده و محکوم می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری