کد خبر: 13617

یک هفته نامه در آمریکا به مقامات دولت این کشور توصیه کرد که اجازه ندهند نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جمهوریخواهان مذاکرات هسته‌ای با ایران را به شکست بکشانند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «ریان کوپر» ستون نویس نشریه ویک در تحلیلی نوشت که رسیدن به توافقی بلند مدت با ایران بهتر از ناکامی است و از سوی دیگر در نبرد با گروه دولت اسلامی عراق و شام، آمریکا و ایران در یک جبهه قرار گرفته‌اند.

ریان کوپر با اشاره به اینکه دو جریان میانه‌رو در ایران و آمریکا در راس دولت‌ها قرار دارند می‌نویسد: اجازه ندهید نتانیاهو و متحدان جمهورخواه او مانع از توافق هسته‌ای با ایران شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران و آمریکا فرصت خوبی برای کاهش تنش‌ها دارند تاکید می‌کند که استفاده از این فرصت شکستی برای بازها خواهد بود.

ستون نویس نشریه ویک با رد ادعاهای برخی جمهوری خواهان تاکید می‌کند که ایران شباهتی به کره شمالی ندارد چراکه هرگز تهدید به استفاده از سلاح هسته ای نکرده و برنامه هسته ای در این کشور از حمایت مردمی هم برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نتانیاهو در اقدامی بی سابقه در تاریخ دیپلماسی به آمریکا سفر می‌کند تا در کنگره سخنرانی علیه ایران داشته باشد، تاکید می کند که نخست وزیر اسرائیل با کمک طرفدارانش می‌خواهد مانع از توافق هسته‌ای با ایران شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری