کد خبر: 12771

موسسه ران پال نوشت: چطور باور کنیم آمریکا واقعا در حال جنگ با داعش است در حالی که اقدامات واشنگتن، آنها را قدرتمندتر می کند .

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، این پایگاه اینترنتی در تحلیلی به قلم دانیل ماکادامز نوشت: سپتامبر گذشته بود که آمریکا به این بهانه که گروهی به مراتب خطرناک تر از داعش، که کاخ سفید آن را « گروه خراسان » نامید در سوریه فعالیت می کند، سوریه را که کشوری مستقل است، بدون مجوز بین المللی بمباران کرد .


آمریکا با این اقدام، قوانین خود و قوانین بین المللی را نقض کرد. اما بعد مشخص شد گروه خراسان، گروهی از القاعده است که نامی تازه و رعب انگیز به آن داده شده است .

به نوشته موسسه ران پال (تهدید ) فقط نوعی تبلیغ با بسته بندی زیبا بود که وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) آن را مطرح کرد تا بهانه ای برای بمباران سوریه داشته باشد. دولت اوباما یکسال پیش از آن چنین فرصتی را از دست داده بود زیرا مخالفتها با طرح های اوباما برای حمله به سوریه با مخالف عمومی روبرو شد.

آمریکا مخالف داعش و مخالف دشمنان آن بود. بسیاری متعجب شده بودند که آیا چنین تضادی هرگز می تواند در جهان واقعی معنایی داشته باشد . بمباران ها ادامه یافت. غیر نظامیان در عراق و سوریه همچنان با بمبهای ایالات متحده و ناتو کشته می شوند . از جمله حدود ۵۰ غیر نظامی که در اوایل ژانویه کشته شدند . پنتاگون این حمله را اعلام نکرده بود و رسانه ها به آن پی بردند. سرپوش گذاشتن بر این فاجعه مشکوک است.

- پنج هزار بمب امریکایی در عراق و سوریه
- پیشروی داعش زیر بمباران امریکا ؟!

ایالات متحده بیش از پنج هزار بمب در عراق و سوریه با هزینه ای بیش از یک میلیارد دلار فرو ریخت ، اما جنگجویان داعش همچنان به پیشروی های خود ادامه می دهند . سپس این هفته ماسک به طور کامل کنار رفت و مشخص شد فقط مسئله سوریه مطرح بوده است نه عراق .

- جنگ سوریه، تهاجمی خارجی

جنگ سوریه مدتی طولانی است که دیگر به عنوان یک "قیام مردمی" طبقه بندی نمی شود و در واقع تهاجمی خارجی بود . اکنون مرحله وارد کردن ضربه آخر آغاز شده است .

- ۱۰۰۰ نظامی آمریکا، برای آموزش شورشیان

پنتاگون اواخر هفته گذشته اعلام کرد یکهزار نیروی نظامی ایالات متحده را برای آموزش شورشیان به عربستان ، ترکیه و قطر اعزام می کند .

افراد آموزش دیده بعد در خاک سوریه نفوذ می کنند و به اجرای دستورات می پردازند. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است فقط « میانه روها » به این برنامه آموزشی راه پیدا می کنند ولی همانطور که ما بارها در گذشته شاهد بوده ایم ، برنامه غربالگری چندان موفقیت آمیز نیست.

پیوستن ۳ هزار شورشی تحت حمایت امریکا به داعش

دو گروه اصلی شورشی که از آمریکا سلاح دریافت می کردند اواخر سال گذشته خود و سلاحهایشان را به القاعده تسلیم کردند. فقط در این ماه حدود سه هزار « میانه رو » از « ارتش آزاد سوریه » که آمریکا از آن حمایت می کند به داعش ملحق شدند.

آمریکا دوباره چه تعداد جنگجوی دیگر برای داعش آموزش خواهد داد ؟

چطور باید باور کنیم آمریکا واقعا در حال جنگ با داعش است در حالی که واشنگتن، آنها را قدرتمندتر میکند . آیا مردم آمریکا دوباره در برابر سیاستی تا این اندازه غیر قابل درک که افرادی دیوانه تدوین کرده اند به پا می خیزند ؟

موسسه ران پال در پایان می افزاید: این عقیده دروغین به ما تحمیل می شود که ما در آنجا حضور داریم تا تروریستها به کشورهای ما نیایند. اما ما در واقع بار دیگر متوجه شده ایم که آنها به اینجا می آیند زیرا ما افراد را در کشورهایشان در دسته های هزاران نفری به صورت مستقیم یا از طریق واسطه ها می کشیم. اگر جلوی مداخله جویان را نگیریم ، آنها همه ما را به کشتن می دهند .

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری