کد خبر: 12760

حق هر زوج ایرانی است که بتوانند آگاهانه، مسئولانه و آزادانه در مورد باروری تصمیم بگیرند. اما تصمیم تنها، کافی نیست و عوامل دیگری نیز بر باروری تاثیر گذار هستند.

به گزارش قم خبر ؛ "۲تا کافی نیست" نوشت: پایگاه ما در نظر دارد در مقاله های خود به بررسی این عوامل می پردازد. در ذیل به موضوع مهم تاثیر سن بالا در زایمان، اشاراتی داشته ایم.


۱. هر چه بارداری و زایمان زودتر اتفاق بیافتد، احتمال نازایی ثانویه، سرطانهای تخمدان و پستان، یائسگی زودرس و عوارض مربوط به آن از قبیل پوکی استخوان، بیماری های قلبی- عروقی، فشار خون و... کمتر اتفاق می افتد.

۲. ازدواج دیرهنگام و یا تمایل به دیر بچه دار شدن و استفاده از روش های پیشگیری از حاملگی به مدت طولانی می تواند باروری را به خطر اندازد و در بعضی از موارد مشاهده گردیده است که موجب ناباروری نیز شده است.

۳. در آمریکا میزان زایمان بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ در زنان ۴۰ تا ۴۴ ساله و ۳۷ تا ۳۹ ساله، ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش نشان می دهد.

۴. فرانسه و ایتالیا هیچ سن خاصی را برای محدودیت بارداری اعلام نکرده است. یعنی می تواند تا یائسگی ادامه داشته باشد.

۵. مقالات بسیاری گزارش شده که افزایش سن، خطر عوارض بارداری را افزایش می دهد، به طوری که نتایج یک بررسی مروری نشان می دهد با افزایش سن خطر سزارین، فشار خون، دیابت بارداری و عوارض جنین در مادران بالاتر می رود، اما زنانی که در سنین بالای ۳۵ سال باردار می شوند اگر تغذیه صحیح به همراه سبک زندگی سالم داشته باشند، و تحت آزمایشات و غربالگری های روتین حاملگی قرار گیرند می توانند به آسانی و سلامت، بارداری را پشت سر بگذارند.

۶. مطابق منابع و مراجع کاملاً علمی، فقط در ۲ بیماری منع مطلق بارداری داریم:

۱- افزایش فشار خون ریوی
۲- سندرم ایزن منگر

به گزارش جالب ۲تا کافی نیست توجه کنید:

مسن ترین زن باردار با حاملگی طبیعی، ۵۷ ساله معرفی شد.

در سال ۱۹۹۹ در لندن زنی ۶۶ ساله صاحب فرزند پسر شد. (با کمک روش های کمک باروری)
در سال ۲۰۰۳ زنی ۶۵ ساله پس از ۵۰ سال از ازدواجش، اولین فرزند خود را با وزن ۲/۷۰۰ به دنیا آورد (با روش سزارین) IVF

در سال ۲۰۰۵ زنی ۶۶ ساله با اهدای تخمک سه قلو باردار شد و ۲ قل دختر به دنیا آورد.
در سال ۲۰۰۶ زنی ۶۶ ساله با روش IVF و اهدای تخمک در کلینیک درمان نازایی لوس آنجلس باردار شد.

در سال ۲۰۰۷ یک زن ۶۶ ساله اتریشی بچه سومش را از طریق روش های کمک باروری به دنیا آورد. دختر قبلی او در سن ۶۱ سالگی به دنیا آمده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری