کد خبر: 12531

«نیکلاس مادورو» روز جمعه برای آنچه رسانه‌های ونزوئلا صحبت در مورد تبعات کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی خواندند، وارد تهران شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا همانطور که پیشتر اعلام شده بود، اواخر وقت روز جمعه برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ایرانی وارد تهران شد.


آقای مادورو در بدو ورود، در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال «محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت و «مجید تخت روانچی» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی قرار گرفت.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این سفر یک روزه، با «حسن روحانی» همتای ایرانی خود دیدار خواهد کرد. محتوای این دیدار هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، اما پیش از این رسانه‌های ونزوئلایی این سفر را با کاهش قیمت نفت مرتبط دانسته بودند.

«اولتیماس نوتیکاس»، پرتیراژترین روزنامه ونزوئلا، این سفر را در چارچوب سفر بین‌المللی آقای مادورو به کشورهای عضو اوپک برای گفت‌وگو درباره بحران ناشی از کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی توصیف کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا از روز یکشنبه سفر خود به چین و چند کشور عضو اوپک آغاز کرده است. ونزوئلا در کنار ایران و روسیه از جمله کشورهایی است که گفته می‌شود هدف «جنگ نفتی» اخیر و کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی هستند.

بهای نفت در ۶ ماهه اخیر کاهش چشم‌گیری داشته، تا جایی که هر بشکه نفت خام هفته گذشته حتی زیر ۵۰ دلار، به فروش رسید. این رقم اوایل سال گذشته میلادی بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه بود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری