کد خبر: 12530

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: قرآن اختلاف را شرک می‌داند و آنهایی که در دین خود تفرقه کردند و در دین از هم جدا شدند، مشرک هستند و خداپرست نیستند و این نتیجه تفرقه است.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی شامگاه پنج‌شنبهدر مراسم عمامه‌گذاری ۷۲ طلبه حوزه‌های علمیه رضویه، مولی‌الموحدین و مرکزی شیراز که در حرم حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: باید با تمام وجود و سلول‌های بدن شکر خدا را به جا آوریم که ما را از امت این پیامبر(ص) قرار داد و صبح و شام در تمام مناسبت‌ها از بلندگوهای این مملکت صدای أشهد أن محمد رسول‌الله بلند است و این نعمت بزرگی است که خداوند به ما داده است.


وی با تأکید بر لزوم شکرگزاری نعمت‌ها ابراز کرد: اگر این نعمات نبود، بشر به چه روزگاری می‌افتاد؟ زیرا بشر وضعیت و روحیه ای دارد که از تمام درندگان درنده‌تر است و اگر بسته هدایت انبیا به آن نرسد از تمام وحشی‌های عالم خون‌خوارتر است و هم تاریخ گذشته و هم حال این را نشان داده است.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: بشری که دختر خودش را زنده زنده به زیرخاک می‌کند و کار شرارت او به جایی می‌رسد که وقتی شمشیر خود را می‌کشد نه به صغیر و نه به کبیر رحم می‌کند و همینن اکنون می‌بینیم که داعش و اسرائیلی‌ها یکی از نمونه‌های آنان هستند و بدترین فجایع را مرتکب می‌شوند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه این جنایتکاران زنان مسلمان را به اسارت گرفته و می‌فروشند، گفت: در این دنیایی که اینقدر صدا کردند که با بردگی مبارزه کردیم و بشر در اثر تمدن به آزادی رسیده است اما این بشر، دختر و زنان مسلمان را در بازار می‌فروشد و عده‌ای هم می‌خرند.

وی ادامه داد: این بشر صدها صدها و هزاران نفر را اعم از دانشجویان، دانش‌آموزان، جوانان و غیره را می‌کشد و وقتی دستش به ثروت می‌رسد خون فقیران را می‌مکد و مشاهده می‌کنیم کسانی که ثروت‌های نجومی دارند اما فلاکت و فقر دیگران را تماشا می‌کنند.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) با عمل، اخلاق و رفتار خود نشان داد که چگونه باید رفتار کرد، گفت: آن حضرت در مقابل تمام مسلمانان تواضع می‌کرد و همین‌طور احترام به بزرگترها و زنان؛ زنان در تاریخ هیچ مالکیتی نداشتند و همیشه در جنگ‌ها اسیر می‌شدند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه زن و مرد ولی یکدیگر هستند، هر دو به بهشت می‌روند و هر دو عالم می‌شوند ، گفت: زنان بیشماری در تاریخ داریم که عالم و عابد و معلم قرآن شدند و این خدمات پیامبر(ص) قابل شمارش نیست.

دبیر شورای نگهبان تأکید کرد: خداوند بر ما منت نهاد و یک مملکت اسلامی با یک امام در کشور ما به وجود آمد و امام خمینی(ره) با آن مقامی که دنیا را تکان داد و اسلام را زنده کرد زیرا اسلام در حال اهتزاز و نیمه جان بود و بعد از آن هم مقام معظم رهبری آمدند، مردی که قدرتش آمریکا را ترسانده است و هر جا که می‌خواهند آتشی را روشن کنند با نفس الهی خود خاموش می‌کند.

وی عنوان کرد: اگر قدرت و هدایت رهبری نبود با این فتنه‌ای که در کشورمان رخ داد اکنون ما به زمان شاه و بدتر از آن بازمی‌گشتیم و آمریکایی‌ها اینجا بودند و حوزه‌های علمیه تعطیل شده و علما خانه‌نشین شده بودند و این نعمت ولایت را خداوند عطا کرده و از آن مراقبت می‌کند.

آیت‌الله جنتی اضافه کرد: دشمن از هر جا می‌خواهد ضربه بزند، ولایت از همان جا جلو گیری می‌کند و هرجا مردم می‌خواهند منحرف شوند با بصیرت‌افزایی نمی‌گذارد؛ مقام معظم رهبری در قضیه فتنه چقدر بصیرت به مردم دادند و گفتند مسئله تقلب انتخابات نیست و این‌ها به دنبال براندازی نظام هستند.

دبیر شورای نگهبان افزود: آنها گفتند ما غزه و لبنان نمی‌خواهیم و ما می‌خواهیم دنبال اسرائیل برویم اما مقام معظم رهبری آتش را خاکستر کرد و این‌ها در زمان حاکمیت اسلام چنین مطالبی را بیان می‌کردند و اگر قدرت شکسته می شد چه بلایی بر سر روحانیت، بسیجی و خانواده‌های شهید می‌آمد و این‌ها را مردم باید بدانند.

آیت‌الله جنتی با ابراز خرسندی از حضور در جشن عمامه‌گذاری طلاب عنوان کرد: عمامه یعنی چه؟ یعنی دیگر یک طلبه، یک فرد عادی نیست و مردم با او کار دارند و به این لباس او احترام می‌گذارند و مانند سربازی که می‌آید لباس سربازی می‌پوشد و این لباس یعنی من در مقابل دشمن که هرجا خواست خیانت و هجوم آورد، آماده‌ام و هرجا دستور دادید می‌روم لذا این لباس روحانیت صد پیام دارد.

جنتی با تأکید بر اینکه طلابی که امروز ملبس می‌شوند باید بدانند که وضعیت امروز آنان با گذشته فرق دارد، گفت: مبادا یک طلبه دروغ بگوید، غیبت کند، زخم زبان بزند و حق بیچاره‌ای را غصب کرده و ضایع کند و ظلم، حق‌کشی و تکبر کند بلکه باید پیش سلام باشد و جلوی مردم با احترام با آنان برخورد کند و این معنای طلبه است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه طلبه باید خدمت‌گذار و نوکر مردم باشد و هر خدمتی از او ساخته است آن کار را انجام دهد و به همسایه و مردم کمک کند، بر لزوم اتحاد و همدلی ائمه جماعات تأکید کرد و گفت: امام جماعت این مسجد و آن مسجد باید یکی باشند و نباید رقابتی در کار باشد، اینکه ما می‌خواهیم مامومین را جذب کنیم، نباشد و باید وحدت برقرار شود.

وی همچنین با تأکید بر لزوم حفظ وحدت امت اسلامی عنوان کرد: ما لب دریا نشسته‌ایم و تشنه داریم می‌میریم در حالی که خداوند همه چیز را در آیات قرآن قرار داده است که از داخل آن‌ها عمار، یاسر، بلال حبشی درآمدند اما ما چه استفاده‌ای از قرآن کردیم؟

آیت‌الله جنتی بر لزوم آشنایی با آموزه‌های قرآن تأکید کرد و گفت: باید با قرآن آشنا باشیم. حضرت علی(ع) فرمودند قرآن شفاست، اما شفای چیست؟ در حقیقت قرآن شفا از گمراهی، ضلالت و کفر است و ما قدر قرآن را نشناختیم.

وی خطاب به طلاب عنوان کرد: یا به این لباس نباید آمد و یا اگر آمدید الزاماتی که این لباس دارد باید رعایت شود زیرا دین مردم را طلبه نگه می‌دارد و اگر علما نبودند که مردم مسلمان نبودند و این نقش علماست که یک عالم می‌تواند یک جامعه را مسلمان کرده و یا بر عکس یک عالم گمراه می‌تواند انسان‌ها را کافر کند پس طلاب باید قدر خود را بدانند و به وظایف خود عمل کنند.

آیت‌الله جنتی گفت: نخست توجه به اقامه نماز اول وقت است، مبادا یک طلبه با قرآن همراه نباشد و در درجه اول روخوانی قرآن، بعد آشنایی با مفاهیم آن و بعد از آن نیز عمل به آیات الهی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری