کد خبر: 12489

مجلس از فردا جلسه علنی دارد که در مهمترین بخش‌ها قرار است وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سؤال یک نماینده در پارلمان حضور یابد.

به گزارش قم خبربه نقل ازتسنیم، مجلس شورای اسلامی از روز شنبه تا چهارشنبه هفته آینده و برخلاف روال عادی هر هفته و برای بررسی لایحه رفع موانع تولید، ۵ روز تشکیل جلسه می‌دهد که در مهمترین بخش‌ها قرار است علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سؤالات نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس حضور یابد.


دستور کار صحن علنی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است:

**ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که یک فوریت این لایحه در جلسه علنی مورخ ۲۶/۵/۱۳۹۳به تصویب رسیده است تقاضای تغییر دستور در جلسه علنی مورخ ۱۶/۹/۱۳۹۳ نیز به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در‌ مورد طرح دو فوریتی نحوه اجرای قسمتی از اصل یکصد و شصتم(۱۶۰) قانون‌ اساسی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است.

**ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه‌ اصلاح‌ قانون‌ مالیات‌های مستقیم‌ و اصلاحات‌ بعدی آن که یک ‌فوریت‌ این‌ لایحه ‌‌در جلسه علنی مورخ ۳/۸/۱۳۹۱ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح اصلاح قانون تعاونی نمودن تولید و یکپارچه شدن اراضی در حوزه عمل شرکت‌های تعاونی روستایی که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعاده ‌شده است.

**گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه‌ها که یک‌ فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۱۸/۲/۱۳۹۲ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که یک‌ فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۲۸/۷/۱۳۹۲ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون آموزش، ‌تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش که یک‌ فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۶/۷/۱۳۹۳ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که یک‌ فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۲۵/۳/۱۳۹۳ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که یک‌ فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ ۱۷/۲/۱۳۹۳ به تصویب رسیده است.

**گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی که در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش شور دوم کمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق کشور که در اجرای ‌ماده ۱۰۴ آئین‌‌نامه ‌داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح اصلاح بند (ج) ماده (۱۷۸) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که این طرح توسط شورای عالی استان‌ها ارائه شده و در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح بند (ز) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیئت‌های انضباطی نیروهای مسلح که در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث که در اجرای ماده ۱۴۶ آئین‌نامه داخلی بنا به تقاضای بیش از ۱۰ تن از طراحان و در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

**گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی که در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

سؤال نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش نیز در دستورکار یکی از جلسات هفته آینده بهارستان‌نشینان قرار دارد.

این گزارش می‌افزاید،گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در مورد برداشت ۱/۴ میلیارد دلاری از حساب صندوق توسعه ملی برخلاف مفاد بند۲-۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، در اجرای ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که در دستورکار یکی از جلسات علنی مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره عملکرد شرکت کارگزاری سهام عدالت،گزارش کمیسیون ویژه در مورد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و قوانین متناظر و پیشنهادهایی در خصوص نحوه اجرای آنها که در اجرای ماده(۴۴) و تبصره(۱) ماده(۴۹) آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از برگزاری انتخابات هیئت‌مدیره اتاق تعاون مرکزی و نیز گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد استنکاف وزیر آموزش و پرورش از اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده(۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش که در اجرای ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در دستور کار جلسات مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری