کد خبر: 12322

رهبر جنبش انصارالله یمن با قاطعیت مخالفت خود با طرح تجزیه و تقسیم یمن به ۶ اقلیم را اعلام کرد.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، طرح تجزیه یمن به ۶ اقلیم را که در کنفرانس گفت‌وگوهای ملی یمن تایید شده، رد کرد و گفت که انصارالله کاملا این طرح را رد می‌کند.

چندی پیش کمیته اقلیم‌های یمن که به دستور «عبدربه منصور های» رئیس جمهوری این کشور تشکیل شد، اعلام کرد که این کشور به ۶ اقلیم فدرالی تقسیم خواهد شد و به این ترتیب اقلیم حوثی ها از داشتن مرز آبی محروم خواهد شد.

اقلیم اول به نام «حضرموت» با مرکزیت شهر «مکلا» متشکل از شهرهای المهره، حضرموت، شبوه و سقطری خواهد بود.

اقلیم دوم به نام «سبأ» در برگیرنده مناطق الجوف، مارب البیضاء و مرکز آن شهر سبأ خواهد بود. اما اقلیم سوم به نام اقلیم عدن و به مرکزیت شهر عدن دربرگیرنده شهرهای عدن، ابین، لحج و الضالع است.

اقلیم چهارم به نام «الجند» به مرکزیت شهر تعز متشکل از شهرهای تعز و إب و اقلیم پنجم به نام "ازال" به مرکزیت صنعا پایتخت این کشور دربرگیرنده شهرهای صعده، صنعاء، عمران و ذمار خواهد بود.

ششمین اقلیم این کشور به نام «تهامه» و به مرکزیت الحدیده شامل شهرهای الحدیده، ریمه، المحویت و حجه می باشد.

رهبر انصارالله یمن پیش از این نیز با این طرح مخالفت کرده بود.

هشدار درباره هرگونه اقدام برای به شکست کشاندن انقلاب

عبدالملک الحوثی عصر شنبه (۱۳ دی) در یک سخنرانی تلویزیونی که در جمع هزاران نفر از طرفدارانش در هفته میلاد پیامبر اکرم (ص) پخش شد، درباره هرگونه اقدام برای به شکست کشاندن انقلاب یمن هشدار داد و افزود: یمن با حرکت جدایی‌طلبی در جنوب و گروه‌های افراطی نظیر «القاعده در شبه جزیره عربی» مواجه است که به تایید واشنگتن از خطرناک‌ترین شاخه‌های القاعده است.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: دشمن در امور ملت یمن دخالت می‌کند و ما به عنوان مسلمان باید به اصول و ارزش‌های اسلامی پایبند باشیم.

تاکید بر وحدت یمن

وی با بیان اینکه روز میلاد پیامبر(ص) فرصتی مناسب برای وحدت امت اسلامی است، افزود: ملت‌های اسلامی امروزه بیشتر بر آزادی و کرامت تاکید دارند.

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود:از همه مردم یمن خواستار آن هستیم که در مقابل خطرها و تهدیدها اتحاد و همدلی و همکاری داشته باشند و از همه احزاب سیاسی می‌خواهیم که امنیت این کشور را حفظ کنند

عبدالملک الحوثی همچنین از گروه‌های مختلف سیاسی یمن خواست تا با حفظ وحدت خود به توافق صلح و مشارکت ملی وفادار باشند و با توطئه‌های خارجی که قصد ضربه زدن به وحدت یمن را دارد، مقابله کنند.

حرکت انقلابی برای مبارزه با فساد

وی بار دیگر به موضوع فساد در یمن اشاره کرد و گفت: برای مبارزه با فساد به یک تحرک انقلابی نیاز داریم.

محکومیت جنایات آل خلیفه در بحرین

وی همچنین به تحولات بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان اشاره کرد و گفت: اقدامات خشونت‌آمیز حکام بحرینی علی مردم مظلوم بحرین را محکوم می‌کنیم.

واکنش به تلاش تکفیری‌ها برای تسخیر استان «مأرب»

رهبر انصارالله یمن در ادامه تهدید کرد که برای دفاع از استان «مأرب» وارد عمل خواهد شد.

وی گفت که القاعده و تکفیری‌های تلاش دارند شهر مارب را به سقوط بکشانند و قبایل این استان به دلیل همکاری با این افراطی‌ها مجرم هستند. در چنین شرایطی اگر، طرف‌های رسمی به وظایف خود عمل نکنند، ملت یمن در کنار افراد شریف این استان ایستادگی خواهند کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری