کد خبر: 12316

رهبر جریان صدر همصدا با دیگر رهبران شیعه عراقی خواستار برخورد سریع با عوامل ترور ۳ تن از علمای اهل تسنن در بصره شد و تاکید کرد هدف از این حمله ناامن کردن استان‌های باثبات عراق است.

به گزارش قم خبر؛ فارس به نقل از النشره خبر داد، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق خواستار برخورد سریع با عوامل ترور سه روحانی اهل تسنن شد و تاکید کرد که تروریست‌ها پیروان همه مذاهب را هدف قرار می دهد که این دلیلی بر بی‌دین بودن این افراد است.

صدر با اشاره به اینکه هدف از این حمله به آشوب کشاندن استان‌های امن و با ثبات عراق است تصریح کرد که جنگ طایفه ای تنها سلاحی است که تروریست‌ها از آن بهره می‌گیرند.

وی ابراز داشت که تروریست‌هایی که علمای بی‌گناه را هدف قرار دادند تنها هدفشان تحریک اهل تسنن برای ایجاد ناآرامی و جدایی در میان اهالی بصره است.

این روحانی شیعی از دولت خواسته تا به سرعت عوامل این حمله را شناسایی کند تا امنیت بصره حفظ شود و مثالی برای زندگی مسالمت آمیز طوایف در کنارهم باشد.

هفته گذشته یوسف الراشد رییس اوقاف اهل سنت الزبیر در از توابع استان بصره در جنوب عراق، پنجشنبه گذشته به همراه ۳ تن از ائمه مساجد منطقه در راه بازگشت از بصره به الزبیر مورد حمله مردان مسلح ناشناس قرار گرفت که در این حادثه الراشد و ۲ تن از روحانیون در دم کشته شدند و یک تن از آنان زخمی شد.

یوسف الراشد که از حامیان جدی نیروهای امنیتی عراق در جنگ علیه داعش بود،اخیرا در جریان یک تماس تلفنی از استان نینوا تهدید به مرگ شده بود.

داعش مسئولیت ترور سه روحانی اهل تسنن در بصره در جنوب عراق را برعهده گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری