کد خبر: 12284

نماینده‌های جمهوریخواه که حالا اکثریت را در دست گرفته اند در نظر دارند تا بیش از پیش سیاست‌های دولت دموکرات آمریکا را با مشکل مواجه کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که نمایندگان جمهوری‌خواه که توانستند در انتخابات میان دوره اخیر اکثریت کرسی‌ها را بدست آورند، قصد دارند فشار بیشتری بر دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا وارد کنند و در تمام زمینه‌ها سیاست‌های دولت دموکرات آمریکا را با مشکل مواجه کنند.


بنابراین گزارش، سیاست‌های مالی، قوانین محیط زیستی و مسائل مربوط به امنیت ملی سه حوزه اصلی برای فشار بیشتر بر دولت اوباما خواهد بود که از طریق کنترل بر کمیته‌های اثرگذار در کنگره این برنامه‌ها دنبال خواهد شد.

در انتخابات میان دوره‌ای آمریکا که آبان ماه برگزار شد، حزب جمهوریخواه آمریکا در رقابت برای کرسی‌های مجلس سنا توانست در ایالت‌های آرکانزاس، کلرادو، آیوا، مونتانا، کارولینای شمالی، داکوتای جنوبی و ویرجینای غربی به پیروزی برسد و کنترل مجلس سنا را از دموکرات‌ها خارج کند.

حزب جمهوریخواه آمریکا همچنین در انتخابات مجلس نمایندگان نیز توانست به پیروزی‌هایی دست یابد و موقعیت خود را بیش از پیش تحکیم کند. در انتخابات فرمانداری‌ها نیز جمهوریخواهان موفق ظاهر شدند.

این برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ به این سو است که جمهوریخواهان کنترل مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را به دست می‌گیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری