نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مضحک‌ترین ادعای سران فتنه در خصوص تقلب در انتخابات به توهم استفاده از صندوق‌های دوجداره آرا برمی‌گشت.

به گزارش قم خبر ، علی‌رضا زاکانی پیش از ظهر امروز در جمع پرشور مردم شهر یاسوج در محل مصلای امام خمینی این شهر به مناسبت یوم‌الله ۹ دی اظهار کرد: ۹ دی نماد انسجام و اتحاد ملت ایران و زدودن توطئه‌ها و سیلی به گوش توطئه‌گرانی بود که قصد داشتند در فتنه ۸۸ اساس انقلاب را نشانه بگیرند.


وی به سخنی از مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های ممتاز امام حسن مجتبی(ع) اشاره کرد و گفت: جلوگیری از انحراف آغاز راهی بود که در دوره آن امام شروع و قله آن به حادثه عاشورا منتهی شد.

زاکانی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در همین زمینه تصریح کرد: جریان ناب شیعی از زمان امام حسن(ع) استمرار پیدا کرد و در سال ۵۷ توسط امام راحل تبدیل به حکومتی شد که اکنون در جهان طرفداران زیادی دارد.

وی ۹ دی را تجلی مجددی از اراده ملت برای حیات و پایداری انقلاب دانست و افزود: ویژگی فتنه ۸۸ که زمینه‌ساز حماسه ۹ دی شد در این بود که عده‌ای به دنبال انحراف در مسیر انقلاب و حرکت مردمی بودند که برای به ثمر نشستن نهضت خون‌ها و هزینه‌های زیاد داده شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه وقتی پیرامون فتنه ۸۸ صحبت می‌شود برخی آن را دعوای شخصی و جناحی تلقی می‌کنند و البته برخی عناصر ساده‌لوح این‌گونه تفسیر می‌کنند که اگر احمدی‌نژاد اسمی در مناظرات نی‌برد چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

زاکانی در ادامه افزود: ما امروز کاری به احمدی‌نژاد نداریم که در مناظرات چه گفت زیرا که مقام معظم رهبری به صورت شفاف نارضایتی خود را اعلام کردند و فرمودند که قبل از انتخابات به احمدی‌نژاد گفتیم که نامی در مناظرات از کسی نبرد.

وی بیان چنین موضوعاتی را برای به فراموشی سپردن فتنه دانست و گفت: اما فتنه و ابعادش کجا و این تحلیل‌های ساده‌لوحانه کجا چرا که برای این فتنه از ۱۰ سال پیش نقشه فراهم شده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: یک عده که تا قبل از انتخابات شعار قانون را می‌دادند خودشان قبل از همه قانون را زیر پاگذاشتند و هنگامی که در نشست‌ها برای رفع سوءتفاهم با آن‌ها صحبت می‌کردیم حرفی برای گفتن نداشتند.

وی در همین خصوص به برخی ادعاهای مضحک سران فتنه اشاره کرد و گفت: در کمیته شش نفره‌ای از نمایندگان مجلس که اتفاقاً دو نفر از آن‌ها طرفداران میرحسین بودند به نزد او رفتیم و از دلایلش در خصوص تقلب پرسیدیم که توزیع سهام عدالت پیش از انتخابات را یکی از دلایل تقلب ذکر می‌کرد و به غیر از این هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

زاکانی ادامه داد: ادعای مضحک‌تر از همه، استفاده از صندوق دوجداره آرا بود که توسط کروبی مطرح می‌شد و ادعاهای توهم‌آمیز دیگری از این دست که زمینه‌ساز بروز آن همه خسارت برای کشور شد.

وی به ملاقاتی که در همان روزها عده‌ای از نمایندگان با هاشمی رفسنجانی در خصوص کمک به فروکش کردن شعله فتنه شد اشاره‌ای کرد و گفت: آقای هاشمی همان بحث آقای ری‌شهری را مطرح کرد و مدعی بود که آقای ری‌شهری گفته که فردی دو هفته قبل از انتخابات به احمدی‌نژاد رأی داده و پول گرفته که این موضوع صراحتا از سوی آیت‌الله ری‌شهری و دفتر ایشان تکذیب شد.

زاکانی افزود: آقای هاشمی معتقد بود که میرحسن موسوی و کروبی توقعاتی فراتر از تقلب در انتخابات و ابطال آن را دارند که برای رفع بحران باید به آن‌ها توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس گفت: این عده معتقد بودند که در جمع کردن این مشکل روحانیت و مرجعیت محور نیستند بلکه باید دانشجویان را به نحوی راضی کرد و به دانشگاه بازگرداند.

وی با بیان این که آقای هاشمی خودش هم ادعا می کرد که تقلب شده است، بیان داشت: چنین ادعاهایی شد که اوباما ابتدا قبل از انتخابات به رهبری معظم انقلاب نامه می‌نویسد و درخواست بدون قید و شرط مذاکره و پذیرفتن شروط ایران را می‌کند اما پس از فتنه ۸۸ معادلات تغییر کرده و همین آقای اوباما ایران را مایه بی‌ثباتی می‌داند و تحریم‌های ظالمانه در پی همان فتنه بر مردم تحمیل می‌شود.
منبع: فارس

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری