رئیس سازمان بسیج گفت: سال ۸۸ برخی آقازاده‌ها هفته‌ای یکی ـ دو بار به انگلیس می‌رفتند. باید بررسی شود آنها در این کشور چه می‌کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،‌ سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در همایش «بررسی نقش انگلیس در فتنه۸۸» که به همت سازمان بسیج اساتید در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: روز ۹ دی در انقلاب ما فرصتی است برای تعمق، تدبر، تفکر و عمق‌ بخشیدن به بصیرت. این روز، روز شعار نیست. البته شعاری که متکی به شعور و ارزش‌ها باشد ارزشمند است اما این روز را باید بیشتر به عمق بصیرت پرداخت.


وی در ادامه تصریح کرد: واقعیت مهمی که وجود دارد این است که انگلیس کینه عمیقی نسبت به اسلام و عمیق‌تر از آن نسبت به ایرانیان مسلمان دارد.

سردار نقدی با بیان اینکه اسلام و مسلمانان ایران نقش تعیین‌کننده‌ای در فرسایش استعمار انگلیس داشتند، گفت: شاید در همین خصوص بشود گفت که جابجایی قدرت در میان ابرقدرت‌ها و پذیرش کنار رفتن انگلیس و به میدان‌ آمدن آمریکا همین ضربات فرساینده مسلمانان و خصوصاً ایرانیان به این رژیم استعمارگر بوده است.

سردار نقدی ادامه داد: قیام‌هایی که مجاهدان و عشایر ما در مقابل تجاوزات انگلیس انجام دادند و همچنین فتوای علمایی که باعث شد مجاهدان ما با چوب و چماق لشگر انگلیس را شکست دهند در همین خصوص است.

وی ادامه داد: این نیروی نافذ که با یک فتوای علمای دین جنبش تنباکو را راه می‌اندازد و بنیاد قراردادهای آنان را ویران می‌کند، همین خصوصیت است که برای آنان همیشه غافلگیرکننده و آزاردهنده بوده است. این وضعیت به خود انقلاب اسلامی نیز می‌رسد که بنا بر اعترافات خودشان می‌گویند تا سال ۱۹۷۸ نتوانستند انقلاب اسلامی را پیش‌بینی کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان اینکه انگلیس کینه خود را در خصوص انقلاب اسلامی نیز بروز داد، گفت:‌ در همان ایام انگلیس برای دفاع از رژیم شاه اقداماتی انجام می‌داد و حتی ملکه انگلیس در نطق خود آرزو می‌کرد پادشاه ایران با قدرت بتواند به حکومت خود ادامه دهد. اینان همه تلاششان را به کار گرفتند تا رژیم شاه را سرپا نگه دارند و بعد از انقلاب نیز در فروردین ۵۸ و قبل از آمریکا با ایران قطع رابطه کردند و سفارت ایران در انگلیس را مورد هجوم نظامی قرار دادند و دیپلمات‌های ما را کشتند.

وی با اشاره به حمایت‌های انگلیس از رژیم بعث عراق در دوران جنگ تحمیلی گفت: همین انگلیس در زمان جنگ تحمیلی در بین اصلی‌ترین حامیان تسلیحاتی و جاسوسی رژیم بعثی بود. در آخر جنگ نیز امکانات اولیه را برای ساخت بمب هسته‌ای به عراق داد. که بعدها به همین بهانه نیز به عراق حمله کردند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ تحمیلی نیز پرونده تهاجم فرهنگی را به جای حمله نظامی به میدان آوردند و سلمان رشدی را با عنوان پیش قراول این تهاجم به میدان فرستادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان اینکه رژیم منحوس سلطنتی انگلیس رژیم جنگ و شجاعت نیست، گفت:‌ این خصوصیت بدین خاطر است که پایه و اساس این رژیم لردها، اشراف و مرفهان بی‌درد هستند به همین خاطر باید قدرتشان را در جای دیگر جستجو کنند. شما دیدید که کماندوهای درجه یک آنان در خلیج فارس توسط بچه‌های پاسدار این کشور تسلیم شدند و این فرزندان انقلاب مانند موش آنان را گرفتند.

وی با تأکید بر این موضوع که انگلیس به خیانت، جاسوسی، نفوذ و تفرقه افکنی متکی هستند، گفت: عامل اصلی پیشبرد سیاست‌های انگلیس همین‌ موارد هستند و در این زمینه دست آمریکا را هم گرفته‌اند و مدل‌های فراوانی را هم در این خصوص ابداء کردند. از جمله این مدل‌ها خانواده‌های جاسوس است.

سردار نقدی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای آنان فرقه‌سازی است. وهابیت، بهائیت و دیگر فرقه‌ها را می‌سازند و عرفان‌های عجیب و غریب تولید می‌کنند. همچنین انگلیس تخصص نفوذ در بیوت، دفاتر و نزدیکان افراد برجسته را دارد.

وی افزود: آنان حتی برای سه دوره بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران که احتمال می‌دهند چه کسی رئیس‌جمهور شود، از الآن اطراف این افراد آدم چیده‌اند خصوصاً در مورد شخصیت‌های مذهبی و دینی که نفوذ در آنان سخت است و اطرافیان این افراد چشم بسته‌اند. علاوه بر این گروه‌سازی، حزب‌سازی و پرورش روشن‌فکران مزدور از جمله ابزار اینان است و این موارد لشگر انگلیس را تشکیل می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در دهه‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین سلاح‌های آنان رسانه است، گفت: آنان از این طریق عملیات خاکستری انجام می‌دهند یعنی اقدامی را مرتکب می‌شوند و آن را به گردن دیگری می‌اندازند و فضای غبارآلود راه می‌اندازند.

سردار نقدی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ نیز همین ابزار را به کار گرفتند و فرمانده میدانشان را عوض کردند و در سال ۷۸ نماینده تازه نفس به تهران فرستادند و بر اساس اعتراف خود کارمندان سفارت انگلیس هفته‌ای دو بار برای موضوع انتخابات جلسه می‌گذاشتند و با کاندیدای فتنه‌گر انتخابات نیز رفت و آمد می‌کردند.

وی با بیان اینکه دشمن همه ابزارش را در فتنه ۸۸ به میدان آورد، گفت: چه گروه‌ها و احزابی که از آنان پیروی نکردند و چه عناصری که اطراف شخصیت‌ها می‌چرخیدند و چه فیلسوف‌نماهایی که در لندن مستقر شدند و هدایت فکری این جریان را برعهده گرفتند و برای آموزش فتنه‌گران نقش اساسی داشت. همچنین تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را به عنوان برگ برنده رو کردند که کارگزاران اصلی آن عناصر مطبوعاتی رئیس‌جمهور اسبق ما بودند و همه آنان برای مأموریتی به تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی رفتند. در ایام فتنه ۵۵ خبرنگاران انگلیس در ایران مستقر بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان اینکه انگلیس آقازاده‌هایی را که آموزش داده بود در فتنه ۸۸ وارد عمل کرد، گفت:‌ باید در مورد فهرست آقازاده و سفرهای آنان به لندن که بعضاً هر هفته دو بار می‌رفتند را بررسی کنیم که این آقازاده‌ها در لندن چه کار می‌کردند. انگلیس همچنین فرقه بهائیت را عملیاتی کرد با اینکه می‌خواست این فرقه سفید بماند تا بتواند استفاده جاسوسی از آن کند. همچنین قتل‌های ساختگی را به راه انداختند و خانمی را در خیابان‌های فرعی کشتند تا به گردن جمهوری اسلامی بیندازند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: آنان نظرسنجی‌های ایران را داشتند و می‌دانستند در ایران چه کسی رأی می‌آورد حال چرا این اقدامات را انجام دادند که رهبری در این خصوص فرمودند مهمترین هدف در فتنه۸۸ این بود که بین آحاد ملت اختلاف بیندازند ولی نتوانستند. هدف پیاده‌سازی همان نظریه پلید انگلیسی است که می‌گویند اختلاف بینداز و حکومت کن.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواستند در ایران جنگ داخلی به راه بیاندازند، گفت: این اقدامات آنان بدین خاطر است که خودشان مرد میدان رویارویی مستقیم نیستند. آنان در این راه بهائیت را خرج عملیاتی کردند و آقازاده‌هایی را نیز وارد میدان کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در همین خصوص گفت: یکی از آقازاده‌ها تراول چک‌های ۵۰هزارتومانی بین ارازل و اوباش پخش می‌کرد تا خیابان‌ها را شلوغ نگه دارند. حتی خود سفارت انگلیس را در آن ایام خرج کردند و از داخل سفارت آدم برای اغتشاش فرستادند.

سردار نقدی علت وجود امنیت و آرامش در کشور را نبود سفارت آمریکا و انگلیس در ایران دانست و گفت: این حرف درستی است که آنان گفتند خدا هم ایرانی است چرا در این غائله سنگینی که به راه انداختند دست خدا را دیدند.

وی ادامه داد: آنان جبهه‌ای درست کردند که اغلب سران قوا بعد از انقلاب در آن قرار داشتند و بسیاری از شخصیت‌ها، وزرا و مسئولان رده بالا وجود داشتند که از باطل حمایت می‌کردند و دیگر افراد سرشناس نیز سکوت کردند همه آدمهای اسم و رسم دار انقلاب در آن جبهه بودند ولی باز شکست خوردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، تأکید کرد: شرایط خیلی پیچیده‌ای را درست کردند و بعضی از منصوبان به انقلاب نیز از آنان حمایت می‌کردند ولی ما مشاهده کردیم در این وضعیت سخت ملت فریب نخورد.

سردار نقدی حکمت، ولایت و رهبری و اخلاص‌ورزی ملت اسلام را دو عاملی برای هدایت ملت در مسیر درست عنوان کرد و گفت:‌ ملت ما راست می‌گفت که اسلام را دوست دارند و خدا نیز آنان را هدایت کرد. آنان می‌خواستند در بین مردم شکاف بیندازند.

وی با بیان اینکه بدون شک سران فتنه از کودتاچیان نوژه پلیدتر هستند، گفت: کودتاچیان نوژه این شهامت را داشتند که بگویند که ما وابسته به شاه هستیم اما این نامردها اسم عدالت اسلام را جلو گذاشتند و با شاه عربستان بستند. از جمله آن آقای ناجوانمردی که از سران فتنه است و الآن آزاد است و عکس وی را در صفحه اول بعضی روزنامه‌ها می‌گذارند.

سردار نقدی ادامه داد: پول انتخابات را از شاه جنایتکار بحرین میگیرند و قرارهایشان را با شاه عربستان می‌گذارند و بعد عکس خود را با منصوبان امام می‌گیرند تا بگویند در خط امام هستند. آیا امام گفت با شاه عربستان گعده بگیرید؟ کودتاچیان نوژه به اینان شرف دارند. ولو به هر خانواده‌ای منصوب باشند و هر لباسی بر تن داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در همین رابطه گفت: اینان در نیویورک با صهیونیست‌ها می‌بندند بعد تابلوی امام و دموکراسی می‌گیرند. مگر در شاه عربستان دموکراسی پیدا می‌شود؟

سردار نقدی در ادامه پیرامون نقش رهبری در مقابله با فتنه گفت: این صبر و حکمت رهبری بود که باعث شد این فتنه شکست بخورد. شاید خیلی از ماها آتشمان تند بود اما تحمل رهبری و حکمت ایشان باعث شد هیچ‌کس از این ملت جا نماند. همه می‌خواهیم به قله برویم حال عده‌ای متوجه نشدند به همین خاطر صبر می‌کنیم ولو اینکه خون دل بخوریم، ولو اینکه هر که از جهان اسلام می‌آید می‌گوید چه شده است. همه اینها تحمل شد و هیچ کاری زودتر از موعدش انجام نشد.

وی گفت: وقتی برای مردم روشن شد که مسئله آنان با اسلام و نظام اسلامی است در ۹ دی جوشیدند. بنده جمعیتی با این فشردگی و از همه اقشار در عمرم ندیده بودم که این نشان از اخلاص مردم به اسلام و اباعبدالله بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، تصریح کرد: اگرچه فتنه ۸۸ را رد کردیم اما امروز فتنه انگلیس از آن تاریخ به ما نزدیک‌تر است باید بگردیم و مصداق آن را پیدا کنیم.

سردار نقدی با اشاره به خسارت‌های بی حد و حصر فتنه گفت: خیلی از سنگ‌هایی که پیش روی پیشرفت ملت ما انداختند متکی به همین فتنه بود، آنان مأیوس شده بودند اما فتنه‌گران دوباره آنان را امیدوار کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۹ دی این سخن امام را ثابت کرد که ملت ما بسیار بالاتر از مردم حجاز در زمان پیامبر و مردم کوفه در زمان امام علی(ع) است، همچنین این فتنه اهمیت ولایت فقیه را نشان داد. هرکه اهمیت ولایت را باور نکرد ۹ دی این موضوع را نشان داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز گوش نکردن به فرمان ولایت که فرمودند اقتصاد مقاومتی و نه چشم انداختن به خارج، یک فتنه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری