کد خبر: 11775

سند درز یافته از وزارت کشور عربستان نشان می دهد ریاض تجارت دختران بی‌سرپرست سوری که بستگان خود را در نبردهای سوریه از دست داده‌اند قانونی کرده است.

به گزارش قم خبر، واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی خبری سوریه الان، وزارت کشور عربستان بر اساس این سند به خانه ایتام در لبنان اجازه داده است دختران سوری را بدون ثبت در ادارات رسمی به ازدواج مردان [ سعودی ] در آورند.


گزارشهای رسانه‌ها حاکی است بیشتر این ازدواج ها نیز بیشتر از یک ماه دوام نیاورده است. علاوه بر اینکه این ازدواج بر اساس خرید دختران کم سن و سال سوری صورت می گیرد و بهای هر دختر نیز حدود ۵۰۰ دلار است.

روزنامه المرصد چند ماه پیش نوشته بود بین عربستان و اردوگاه آوارگان سوری در اردن فعالیت گسترده ای جریان دارد که بر اساس آن سعودیها به ازدواجهای سر‌ّی با دختران کم سن و سال سوری اقدام می کنند.

المرصد نوشت به نظر می رسد این ازدواجهای سر‌ی گسترش یافته و به پدیده ای تبدیل شده که اداره امور آوارگان را نگران کرده است.

شماری از زنان سوری داستانهایی از همسرانی نقل کرده اند که به بهانه کمک به زنان سوری آمده اند و پیش از کامل شدن ماه عسل گریخته اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری