وزیر امور خارجه کشورمان در همایش دیپلماسی هسته‌ای گفت: "دنیا به این نتیجه رسیده است که تنها راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران مذاکره است."

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در "همایش دیپلماسی هسته‌ای" که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه تهران برگزار شد گفت: "مذاکرات به پایان موفقیت‌آمیز خود بسیار نزدیک شده است."

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: "دنیا به این نتیجه رسیده است که تنها راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران مذاکره است."

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای نیست که بار دیگر وضعیت یک سال و نیم پیش بوجود آید، گفت: "تمام دنیا به این نتیجه رسیده است که با این ملت با فشار و تحمیل و جنگ نمی‌شود صحبت کرد. این ملت اهل گفتگو و تعامل است."

وی ادامه داد: "توانستیم تا حد زیادی تصور طرف‌های مذاکره از الگوی رفتاری ایران را تغییر دهیم. این برای آینده کشور ضروری است."

"راه‌حل مبتنی بر احترام متقابل، بزرگداشت دستاوردهای مردم و شناسایی حقوق مردم تنها را ه‌حل رسیدن به توافق است."

ظریف با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: "همانگونه که مقام معظم رهبری گفتند هر توافق عادلانه را قبول می‌کنیم اما زیر بار حرف زور نمی‌رویم."

وی ادامه داد: "ساختار برنامه هسته‌ای حفظ می‌شود و حرکت رو به جلو تا رسیدن به مرحله صنعتی ادامه می‌یابد."

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: "ما هیچگاه خطر هسته‌ای برای کسی نبوده‌ایم. ما معتقد نیستیم که سلاح هسته‌ای می‌تواند امنیت زا باشد بلکه سلاحی امنیت زدا است."

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری