کد خبر: 10356

شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس، مجوز احداث ۲۰۰ واحد مسکونی جدید را در شهرکی در شمال این شهر اشغال شده صادر کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، این اقدام در حالی صورت می گیرد که قرار است جان کری وزیر خارجه آمریکا برای بحث درباره مسائل مختلف از جمله مخالفت محافل بین المللی با تداوم شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی به منطقه سفر کند.

هفته گذشته منابع خبری گزارش دادند، واشنگتن درباره استفاده از حق وتو برای ناکام گذاشتن اقدامات تشکیلات خودگردان که قصد دارد پیش‌نویس طرح پایان دادن به اشغالگری را به شورای امنیت ارائه کند، بررسی خواهد کرد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی شنبه گذشته با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به تغییر وضعیت کنونی قدس شرقی به ویژه تنش ها در مسجد الاقصی هشدار داد.

کمیته برنامه‌ریزی و ساخت و ساز شهرداری قدس اشغالی روز سوم نوامبر نیز با احداث ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر در شهرک صهیونیستی "رامات شلومو" موافقت کرد.

نتانیاهو در چند روز گذشته دستور ساخت ۶۶۰ واحد مسکونی جدید در رامات شلومو و ۴۰۰ واحد مسکونی دیگر در شهرک "هارحوما" واقع در "ابوغنیم" را صادر کرد.

رژیم اشغالگر قدس در حالی با ساخت و سازهای جدید در سرزمین های اشغالی موافقت می کند که با انتقادهای شدید کشورهای جهان در خصوص توسعه شهرک سازی ها روبه رو شده است.

اتحادیه اروپا ضمن آنکه از بی اعتنایی رژیم صهیونیستی به درخواست های جامعه جهانی برای توقف شهرک سازی ها ابراز تاسف کرده، از تصمیم این رژیم برای توسعه ساخت و سازها به شدت انتقاد کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری