کد خبر: 10348

پادشاه عربستان سعودی در دیدار با رئیس جمهور عراق مواضع آیت‌الله سیستانی را «حکیمانه» خواند و آن را ستود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی در دیدار با «فواد معصوم» رئیس جمهوری عراق در ریاض از «مواضع حکیمانه» آیت‌الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان در عراق تمجید کرد.


شبکه خبری «العراقیه» با انتشار این خبر نوشت: عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از مواضع آیت‌الله علی سیستانی مرجع دینی شیعیان در عراق تمجید کرد.

در این دیدار پادشاه سعودی اظهار امیدواری کرد وحدت و همدلی بیشتری بین طوایف مختلف عراق ایجاد شود.

فؤاد معصوم رئیس جمهوری عراق سه‌شنبه‌شب وارد عربستان شد و روز چهارشنبه با ملک عبدالله دیدار کرد.

روزنامه الشرق الاوسط روز چهارشنبه نوشت که فؤاد معصوم در دیدار با چهار مرجع دینی در نجف اشرف از جمله آیت‌الله سیستانی، قبل از سفر به عربستان، از ایشان شنیده است که بهتر است عراق با همسایگان خود از جمله عربستان سعودی مناسبات خوب داشته باشد.

در مقابل، فؤاد معصوم نیز در این دیدار با بیان اینکه «عراقی‌ها امروز بیشتر از هر زمان دیگری وحدت دارند» گفت که آیت الله سیستانی و سایر مراجع و شخصیت های دینی نجف در خلال سفر روز سه‌شنبه‌اش به این شهر، از قصد وی برای سفر به سعودی استقبال کرده اند و بر گسترش روابط با عربستان تاکید کرده‌اند.

همچنین معصوم روز سه‌شنبه پس از دیدار با آیت الله سیستانی در کنفرانسی خبری گفت: قبل از این نیز چند بار با هیئت‌های حکومتی و پارلمانی به دیدار آیت الله سیستانی آمده‌ام و در هر بار رهنمودها و دیدگاه‌های ارزشمند ایشان ما را از مشکلات بسیاری نجات داده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری