کد خبر: 10317

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با بیان اینکه نگاه مسئولان به استفاده از نیروهای کاردان و با صلاحیت در فرآیند ساخت و ساز معیوب است، گفت: اطلاعات غلط داده شده به رئیس سازمان نظام مهندسی کشور باعث شده تا ذهن ترکان در به کارگیری کاردان‌های ساختمان در ساخت و ساز منفی شود.

به گزارش قم خبر؛ مهدی مؤذن در گفت‌وگو با فارس گفت: صنعت ساختمان همانند یک چرخه معیوب به دور خود می‌چرخد و متأسفانه با عوض شدن وزرا این چرخه معیوب که همان عدم استفاده از کاردان‌های ساختمان در ساخت و ساز است، تغییر نکرده و اصلاح نمی‌شود.


وی با اشاره به اینکه امروز نمی‌توان منکر نیروی با صلاحیت در فرایند ساخت‌وساز شد گفت: نگاه‌ها به استفاده از نیروهای کاردان و با صلاحیت در فرایند ساخت‌وساز معیوب است و فقط نمی‌توان با سازمان نظام مهندسی به اهداف خود در ساخت‌وساز برسیم.

وی تصریح کرد:‌اگر شناسنامه فنی ساختمان صادر می‌شود و به نتیجه نمی‌رسیم به خاطر این است که سازمان نظام مهندسی اجازه حضور کاردان‌ها فنی ساختمان را بر ساخت‌وساز نمی‌دهند.

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه برای اصلاح ساختارها و فرایند ساخت‌وساز نمی‌توان جزیره‌ای عمل کرد، گفت: باید اعضای نظام کاردانی ساختمان را به کار گیریم تا وضعیت ساخت‌وساز ارتقا یابد.

مؤذن افزود: متأسفانه تاکنون موفق به ملاقات با آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی نشده‌ایم، بنابراین اگر او فرصت ندارد ما را ببیند و اگر فرصت دارند و اجازه ملاقات نمی‌دهند، جای تأسف است.

وی با اشاره به اینکه امروز منتظر دستور آخوندی برای حل مشکل نیروی شاغل در صنعت ساختمان هستیم، گفت: اطلاعات غلطی به رئیس سازمان نظام مهندسی کشور داده شده است که از به کارگیری کاردان‌های فنی ساختمان در عرصه ساخت‌وساز جلوگیری شود.

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران ادامه داد:‌ اگر شخص آقای ترکان با حضور کاردان‌های فنی ساختمان مخالف است همانند رؤسای قبلی یاد خوشی از او در ذهن‌ها و در عرصه ساخت‌وساز نخواهد ماند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری