کد خبر: 10115

نماینده حزب‌الله در ایران گفت: آرامشی که امروز بین شیعیان لبنان حکم‌فرماست، مدیون روح عظیم نصرالله و صحبت‌هایشان درباره اباعبدالله(ع) است، چرا که مقاومت و عزت بدون عشق به امام حسین(ع) بی‌معناست.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، مراسم رونمایی از کتاب «لبیک یا حسین» امروز شنبه از ساعت ۱۰ صبح در تالار گفت‌وگوی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب «سرچشمه» با حضور سیدعبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله در ایران، غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان، مجتبی رحماندوست، مرتضی طلایی و حجج اسلام محمدرضا زائری، سیدهادی خسروشاهی، رضا غلامی و موسوی هوایی برگزار شد.

عبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله در ایران با تأکید بر یاد و خاطره امام راحل و امام حسین(ع) و تجلی روح بزرگواران در لبنان گفت: شرایط لبنان به لحاظ تعداد نیرو از ابتدای مقاومت و اعتراضاتی که بین مردم بود، بسیار خاص بود. بسیاری از بزرگان شیعه در ابتدای تشکیل مقاومت اعتراض می‌کردند که ما با سید کار نداریم، اما الحمدلله بعد از پیروزی‌های حزب‌الله، معترضان به تعریف و تمجید و حمایت ما پرداختند.

وی با تأکید بر اینکه شهادت و مقاومت در لبنان با سخنان حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری اهمیت پیدا کرد، گفت:‌امام حسین(ع) را اگر می‌خواهیم بشناسیم باید عاشق او باشیم، چرا که وجود ما نسبت به ایشان بی معنا است.

وی با تعریف خاطره‌ای از نخستین سخنرانی سیدحسن نصرالله گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از هجده سال سن داشتم که با سیدحسن نصرالله به مجموعه شاگردان امام موسی صدر پیوستیم یکی از اقواممان فوت کرده بود و سیدحسن نصرالله نیز در آنجا حضور داشتند که از او تقاضا کردند سخنرانی کند و او هم آن زمان محاسنی مثل امروز نداشت، بااین حال سخنرانی کرد و با چشمانی عاشق از اباعبدالله(ع) سخن گفت، اینطور شد که خواسته‌های امام حسین(ع) در لبنان تزریق شد.

صفی‌الدین در ادامه یادآور شد: اگر عربی متوجه شویم، بهتر سخنان سید را درک می‌کنیم، چرا که لحن صحبت او در ترجمه مشخص نمی‌شود، او در سخنانش هم صحبت می‌کند و هم شعار می‌دهد، نه به دلیل دبیرکلی حزب الله بلکه همه مردم این نیاز را دارند تا فرهنگ و خواسته‌های امام حسین(ع) را درک کنند، این آرامش امروز شیعیان لبنان مدیون روح عظیم نصرالله است.

وی با اشاره به اینکه مقاومت و عزت بدون عشق به امام حسین(ع) معنی ندارد، توضیح داد: ملتی که امام حسین(ع) را خوب درک نکرده باشد، این روح را نمی‌تواند در جامعه تزریق کند، امیدواریم این حرکت به لحاظ عملی در همه جوامع اسلامی ایجاد شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری