صادق زیباکلام با این عقیده که اصلاح‌طلبان سازوکار و قدرتی ندارند که نمایندگانی راهی مجلس خبرگان کنند، به آنها توصیه کرد به فکر انتخابات مجلس دهم باشند و روی انتخابات مجلس خبرگان سرمایه‌گذاری نکنند.

به گزارش قم خبر به نقل از کیهان، صادق زیباکلام گفت: اصلاح‌طلبان نباید روی مجلس خبرگان سرمایه‌گذاری کنند؛ چه مصباح یزدی رئیس شود و چه هاشمی.

وی در مصاحبه با آریا گفت: اصلاح‌طلبان بهتر است روی انتخابات مجلس خبرگان سرمایه‌گذاری نکنند. وی افزود: اصلاح‌طلبان ساز و کار و قدرتی برای مجلس خبرگان ندارند که بخواهند نمایندگانی راهی مجلس خبرگان کنند؛ در واقع اگر اصلاح‌طلبان برای مجلس خبرگان نامزدهایی داشته باشند، شورای نگهبان اجازه نمی‌دهد افرادی که کوچک‌ترین نزدیکی با اصلاح‌طلبان داشته باشد وارد این مجلس شوند. بنابراین من فکر نمی‌کنم خیلی اهمیت داشته باشد که اعضای آینده مجلس خبرگان چه کسانی باشند.

وی با تاکید بر این مطلب که تفاوتی نمی‌کند آقای هاشمی رئیس مجلس خبرگان شود یا آقای مصباح‌یزدی، ادامه داد: در دوره‌های مختلف مجلس خبرگان رؤسایی چون مرحوم آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله هاشمی و مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی را داشته است و این مجلس به یک صورت اداره می‌شده است.

زیباکلام تاکید کرد: اگرچه برای اصلاح‌طلبان انتخابات مجلس خبرگان مهم است اما شورای نگهبان اجازه کاندیداتوری افراد منتسب به این جریان را برای این انتخابات نمی‌دهد؛ بنابراین بهتر است اصلاح‌طلبان هَمّ و غَمّ خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی بگذارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری