کد خبر: 10072

کاخ سفید ساعتی پس از گزارش رویترز مبنی بر تصمیم آمریکا برای اعزام نیروهای بیشتر به عراق، گزارش داد که «باراک اوباما» با اعزام ۱۵۰۰ نیروی دیگر به عراق موافقت کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، کاخ سفید روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی دیگر به عراق موافقت کرده است.

ساعتی قبل هم خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی این خبر را منتشر کرده و نوشته بود (اینجا) که واشنگتن قصد دارد نیروهای خود در عراق را دو برابر کند.

در بیانیه واشنگتن تصریح شده است که نیروهای اعزامی به عراق، در نبرد مشارکت نداشته و تنها نقش مشاوره‌ای و آموزشی خواهند داشت. این نیروها قرار است در خارج از اربیل و بغداد، دو مرکز «عملیات مشاوره و کمک» به نیروهای عراق ایجاد کنند.

پنتاگون هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که این نیروها قرار است مراکزی در جنوب، شمال و غرب عراق ایجاد کرده و ۱۲ یگان عراقی، از جمله ۹ یگان ارتش و ۳ یگان پیشمرگه را آموزش دهند.

مکان‌یابی این محل‌ها آغاز شده و قرار است تا چند هفته آینده موقعیت قطعی آن‌ها مشخص شود. ۱۵۰۰ نیروی جدید نیز ظرف «ماه‌‌های آینده» به عراق اعزام می‌شوند. آمریکا در حال حاضر ۱۴۰۰ نیرو در عراق دارد.

همزمان کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره خواسته است تا با تخصیص ۵.۶ میلیارد دلار دیگر برای «تضعیف و نهایتا نابودی» داعش موافقت کند. اوباما دو روز قبل اعلام کرد که قصد دارد از کنگره درخواست بودجه کند. کنگره از دو ماه دیگر تحت کنترل کامل جمهوری‌خواهان درمی‌آید.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری