کد خبر: 7030

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با اشاره به اینکه تیمش برابر فولاد حاکم توپ و میدان بود و بازی خوبی را به نمایش گذاشت اما شانس یار این تیم نبود، گفت: نگران گل نزدن بازیکنان تیم نیستم اما باید ضعف‌های خود را برطرف کرده تا از جدول و تیم‌های بالانشین فاصله نگیریم.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، امیر قلعه‌نویی پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر فولاد خوزستان در هفته نهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، در نشست خبری ضمن بیان مطلب فوق گفت: ما خیلی خوب بازی را شروع کردیم و می‌توانستیم نیمه نخست را با دو گل به پایان برسانیم اما این اتفاق نیفتاد و با بی‌دقتی فرصت‌هایمان را از دست دادیم.

وی با اشاره به اینکه به بازیکنانش خسته نباشی می‌گوید چون خوب بازی کردند، افزود: بدشانس بودیم که در کمترین خطر بازی، به فولاد باختیم. آنها یک کرنر و شوت هم نزدند و با یک کاشته بردند. این اتفاقات جزو فوتبال است که اگر گل نزنید، گل می‌خورید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به اینکه پیش از گل فولاد، این تیم می‌توانست توسط میلاد فخرالدینی به گل برسد، ادامه داد: امروز تیم استقلال حاکم توپ و میدان بود و بازی خوبی را به نمایش گذاشت اما شانس با ما یار نبود.

وی اضافه کرد: در این هفته که همه تیم‌ها برای ما بازی کردند، ما برای تیم‌‎های دیگر بازی کردیم.

قلعه‌نویی در مورد دلایل گل نزنی مهاجمانش اظهار کرد: تیمی که برای حمله کردن برنامه دارد و موقعیت ایجاد می‌کند، یعنی مشکلی در خط حمله ندارد اما قطعا ما اگر در این دو بازی اخیر نتوانستیم فرصت‌های خود را به گل تبدیل کنیم، دلایل دیگری دارد. من نگران نیستیم که در دو بازی گذشته گل نزدیم زیرا بازیکنانم موقعیت ایجاد می‌کنند اما اگر نتوانیم موقعیت گلزنی ایجاد کنیم، باید نگران بود.

وی با اشاره به اینکه مسلما استقلال در زمین ضعف‌هایی دارد که یکی از آنها در بازی با فولاد نداشتن بازیساز بود، ادامه داد: در این بازی خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده و جاسم کرار را نداشتیم. مگویان هم در ۲۰ دقیقه پایانی به خاطر مصدومیت درخواست تعویض کرد اما وقتی به نیمکت نگاه کردم، دیدم بازیکنی نیست که به جای او به میدان بفرستم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه بار دیگر عملکرد تیمش در دو بازی را قابل قبول ارزیابی کرد و تاکید کرد: در این دو بازی در امر گلزنی ناکام بودیم که باید در تمرینات این مشکل را برطرف کنیم. البته فولاد تیمی با شخصیت و خوب است اما آنها امروز کرنر هم از ما نگرفتند و تنها یک شوت به سمت دروازه استقلال زدند تا محسن فروزان کم کارترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر موقعیت فخرالدینی به گل تبدیل می‌شد، الان شرایط متفاوت بود، ادامه داد: این اتفاقات جزوی از فوتبال است که نتوانستیم از شانس‌های خود به خوبی استفاده کنیم. البته باید ضعف‌های خود را برطرف کرده تا از جدول و تیم‌های بالانشین فاصله نگیریم.

قلعه‌نویی در مورد عملکرد آرش برهانی اینگونه اظهار نظر کرد: آرش خوب دوید اما از موقعیت هایش استفاده نکرد.

وی اضافه کرد: بازیکنانی که از روز اول تمرینات با ما بودند با سایر نفراتی که نبودند فرق زیادی دارند. من چند روز پیش در اخبار هم دیدم بکن باوئر از عملکرد بایرن مونیخ گله‌مند است. این نشان می‌دهد چنین مشکلی در همه جای دنیا وجود دارد و مربوط به استقلال نیست.

سرمربی تیم استقلال مشکل بازیکنان را بدنی و انگیزشی دانست و ادامه داد: شاید آنها می‌خواستند بعد از جام جهانی به تیم های اروپایی بروند ولی در نهایت دو نفری هم که در اروپا بازی می‌کردند، بازگشتند. شاید دلیلش همین باشد اما واقعا بازیکنانی مانند شهباززاده، قاضی و برهانی سرحال تر از بازیکنان دیگر است.

وی ادامه داد: در روزهایی که می‌بریم هم می‌گویم بازیکنانم از نظر بدنی توازن ندارند. امیدوارم این مشکل هرچه زودتر برطرف شده و آنها جام جهانی را فراموش کنند.

قلعه‌نویی در مورد انتقادی که از وضعیت آندرانیک تیموریان شده است، اینگونه واکنش نشان داد. او در هر بازی که از نظر بدنی افت کند تعویض می‌شود. شما ببینید آندو یک روز شوتی می‌زند که وارد دروازه بوریرام می‌شود و یک روز اینگونه مقابل فولاد شوتزنی می‌کند که وارد دروازه نمی‌شود.

وی در ادامه این نشست در مورد شکست تیم امید مقابل ویتنام و تساوی مقابل قرقیزستان تصریح کرد: من بی‌‎هوش نتیجه استقلال هستم، هرچند قطعا تیم امید هم نتایج خوبی نبود اما این نتایج جزو فوتبال است. وینگادا مربی بسیار بزرگی است و یقینا می تواند به موفقیت تیم امید کمک کند. در فوتبال روز دنیا چنین اتفاقاتی رخ می دهد. اسپانیا و ایتالیا هم با چنین نتایجی باختند اما برخوردها فرق می کند.

سرمربی استقلال صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: شما ببینید چه بلایی سر اکبر محمدی آوردند. او یک مربی خوب و آینده دار بود اما متاسفانه چنین نگاه هایی به مربیان آینده دار و فوتبال ضربه می زند. این نتیجه را اگر یک مربی ایرانی می گرفت پدرش را در می آوردند.

وی اضافه کرد: اجازه دهید تیم امید به ایران بازگردد و نتایجش به درستی آنالیز شود تا خود را برای مقدماتی المپیک آماده کند. باید ضعف‌های این تیم را شناسایی و برای موفقیت به آنها کمک کرد.

قلعه نویی در پایان با اشاره به اینکه شکست مقابل ویتنام نتیجه بدی برای فوتبال ایران بوده است، گفت: ما نباید اینگونه به تیم امید حمله کنیم. باید نقد و انتقادات ما منصفانه و خداپسندانه باشد قطعا کسب چنین نتایجی اشکال دارد اما باید انتقاداتمان برای کمک به این تیم باشد و فکر آینده باشیم.

تیم فوتبال فولاد خوزستان در ادامه دیدارهای هفته نهم لیگ برتر برابر تیم استقلال به پیروزی یک بر صفر دست یافت، مسابقه‌ای که در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری