کد خبر: 6581

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان مقابل لهستان شکست خورد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل لهستان شکست خورد.

دو تیم در لیگ جهانی ۲۰۱۴ چهار بار با هم بازی کردند که ۲ بازی در تهران به سود ایران و ۲ بازی در لهستان به سود این تیم تمام شده بود. تا پیش از این مسابقه سعید معروف، محمد موسوی و فرهاد قائمی، عناوین بهترین پاسور، بهترین مدافع وسط و بهترین دریافت کننده را در اختیار داشتند.

سعید معروف قبل از بازی می‌گفت که هم تیمی‌هایش به بازی در سالن پر از تماشاگر عادت دارند چون تماشاگران ایرانی هم در سالن آزادی، شرایط سختی را برای حریفان به وجود می‌آورند.

سایت مسابقات هم نوشت اگر کاپیتان ایران درست گفته باشد، تیم ایران تنها تیمی است که از حضور ۱۲ هزار نفر در سالن نمی‎‌ترسد.

بازی با امتیازگیری متوالی و پایاپای بازیکنان دو تیم شروع شد تا اینکه وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران رقم خورد. دفاع روی تور بازیکنان لهستان و سرویس‌های خوب بازیکنان این تیم، اختلاف را زیاد کرد. تنها ۱۵ دقیقه از زمان بازی گذشته بود که ۴ امتیاز سرویس متوالی از میکال وینیارسکی، دومین وقت استراحت فنی را در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود تیم میزبان رقم زد. وقت استراحتی که کواچ تقاضا کرد نیز برای بازیکنان ایران سودی نداشت.

در ادامه بازی، معروف، غفور و موسوی بیرون آمدند و مهدوی، محمودی و تشکری وارد زمین شدند. سرویس‌های وحشتناک ولازلی و وینیارسکی، دریافت اول ایران را در این ست با مشکل جدی مواجه کرد. دفاع کارول کلوس، امتیاز ۲۱ را در مقابل ۱۴ امتیاز ایران به لهستان داد. بازیکنان اصلی ایران به جای خود برگشتند، شرایط کمی تغییر کرد اما برای جبران دیر شده بود و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود لهستان تمام شد.

نخستین امتیاز ست دوم به لهستان رسید. سرویس‌های بی‌نقص میکال وینیارسکی از همان ابتدای ست دوم، اختلاف امتیاز را زیاد کرد در حالی که مشکل دریافت اول در تیم ایران همچنان ادامه داشت. کواچ عصبانی، ترجیح داد در حالی که تیمش ۶ بر ۳ عقب بود از میلاد عبادی‌پور به جای مجتبی میرزاجانپور استفاده کند. نخستین وقت استراحت فنی در امتیاز ۸ بر ۴ به سود شاگردان استفان آنتیگا رقم خورد.

با گذشت ۱۵ دقیقه از این ست باز هم ایران با نتیجه ۱۶ بر ۹ از حریف قدرتمند خود عقب بود. سرویس بدون بازگشت نواکوفسکی امتیاز ۲۰ را به لهستان داد و کواچ را مجبور کرد در حالی که تیمش ۲۰ بر۱۲ عقب است، بازیکنانش را برون بکشد. تقزیبا تمام حملات ایران در روی تور با دفاع غیرقابل نفوذ بازیکنان لهستان مواجه می‌شد. ست دوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان تمام شد.

بازیکنان ایران مثل بازی قبل مقابل آرژانتین برای استفاده از زمان ۱۰ دقیقه‌ای استراحت بین دو ست دوم و سوم به رختکن نرفتند و در سالن باقی ماندند. لهستان در ست سوم نیز، تیم برتر میدان بود به طوری که وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۵ به سود آنها به دست آمد. کواچ در امتیاز ۱۱ بر ۶ نیز شاگردانش برای ایجاد یک وفقه در روند امتیازگیری لهستان بیرون کشید اما بازیکنان حریف غیر قابل مهار نشان دادند.

از دست دادن امتیاز این بازی راه صعود ایران را به مرحله دوم خیلی سخت می‌کرد به همین خاطر بازیکنان ایران تلاش کردند تا حداقل با کشاندن به ست پنجم یک امتیاز از حریف اروپایی خود بگیرند. با پیش افتادن ۲۰ بر ۱۹ ایران، این بار استفان آنتیگا، سرمربی فرانسوی تیم ملی لهستان مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی خود شد. اسپک مهارنشدنی و سریع عادل غلامی نتیجه را در امتیاز ۲۴ مساوی کرد. امتیاز ۲۵ با اسپک امیر غفور از منطقه ۲ و امتیاز ۲۶ نیز با سرویس خوب آرمین تشکری و خطای تور بازیکنان لهستان به سود ایران رقم خورد.

میکال وینیارسکی به دلیل مصدومیت نتوانست برای تیمش در ست چهارم به میدان بیاید. ایران در ابتدای این ست با روحیه بهتر ابتدا ۳ بر ۲ و سپس ۸ بر ۵ از حریف پیش افتاد. امتیاز هشتم با سرویس بدون بازگشت مجتبی میرزاجانپور به دست آمد. دفاع متحول شده بازیکنان ایران و البته اشتباهات هر دو تیم، نتیجه را ۱۳ بر۱۰ به سود ایران کرد تا اینکه در تیم در امتیاز ۱۶ بر۱۴ برای وقت استراحت فنی دوم نزد مربیان خود رفتند. سرویس بدون بازگشت تشکری ایران را ۲۳ بر ۱۸ جلو نگه داشت تا در نهایت تیم ایران در ست چهارم ۲۵ بر ۱۹ برنده شود. کسب حداقل یک امتیاز از دیداری که کاملا از دست رفته بود می‌تواند یک نقطه قوت مهم برای شاگردان کواچ باشد. همین یک امتیاز می‌تواند سرنوشت گروه را عوض کند.

نخستین امتیاز ست پنجم به ایران رسید. جالب اینکه پیش از این هیچ دیداری در شهر لودز به ست پنجم کشیده نشده بود. کلید برتری هر دو تیم در این بازی، ذهنیت و مسائل روحی آنها بود که با پیروزی ایران در ست سوم، جریان بازی را عوض کرد.

دو تیم در این ست حساس و سرنوشت‌ساز پابه‌پای هم امتیاز گرفتند که با خطای تور بازیکنان لهستان، نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران رقم خورد. تیم‌ها در این لحظه زمین‌ها را عوض کردند و نتیجه ۹ بر ۷ شد. دفاع شدن اسپک محمد موسوی و به خارج رفتن ضربه امیر غفور نتیجه را ۱۲ بر ۱۱ به سود لهستان تغییر داد. تک دفاع به موقع و بی نقص عادل غلامی بازی را ۱۳ بر۱۲ به سود ایران کرد. امتیاز ۱۴ در این ست به ایران رسید. نتیجه این ست در عین ناباوری ۱۶ بر ۱۴ به سود لهستان رقم خورد تا تیم میزبان به سختی برنده این بازی طولانی شده باشد.

تیم ملی ایران در چهارمین و آخرین بازی مرحله دوم از ساعت ۱۹:۱۰ امروز یکشنبه به مصاف صربستان می‌رود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری