کد خبر: 4475

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: محرومیت سه ماهه پیام صادقیان بسیار زیاد است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علی دایی در مورد محرومیت سه ماه پیام صادقیان از سوی کمیته انضباطی اظهار داشت: کار پیام زشت و غیر ورزشی بود. بعد از بازی اول و اخراج کفشگری هم در مورد اعتراض به داوری با بازیکنان صحبت کرده بودم اما در این دیدار هم پیام صادقیان از کوره در رفت که می تواند علت های زیادی داشته باشد اما چون روانشناس نیستم درباره آن صحبت نمی کنم.

وی افزود: صادقیان در سال گذشته به دلیل خطا با ضربات آرنج یک جلسه محروم شد و بعد از آن رفتارش خوب شد و معتقدم محرومیت سه ماهه که اکنون برایش در نظر گرفته شده بسیار زیاد است. به دنبال توجیه کار پیام نیستم و باشگاه هم حسابی و قبل از کمیته انضباطی او را جریمه کرد.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: تیم ما ۲ بر صفر عقب بود و داور صحنه واضح خطای هند را نگرفت، ضمن آنکه خود داور اعلام کرده در آن صحنه پیام هیچ توهینی انجام نداده است و با این حال اکبریان کارت قرمز را به او نشان می دهد. ضمن اینکه چرا کمک داور که باید اگر داور صحنه ای را ندید به او کمک دهد در این زمان پرچم نزد و به داور خطای هند را اطلاع نداد؟

دایی با اشاره به اینکه پیام صادقیان در صورت ادامه بازی در لیگ شانس حضور و کمک به تیم ملی را هم دارد، تصریح کرد: چرا در مورد کرار جاسم زمانی که در تراکتورسازی به داور ضربه زد چنین حکمی داده نشد؟ چرا در مورد بحث کارت پایان خدمت بازیکنان و در مورد باشگاهی که حتی پسر مدیر عامل آن هم کارتش مشکل داشته و منشا تمامی این مسائل هم همان یک باشگاه بوده حکمی صادر نمی شود؟

وی با بیان این جمله که نباید فوتبال پیام صادقیان را نابود کرد، یادآور شد: آیا با قانون کسر یک امتیاز و بدون تماشاگر برگزار کردن مسابقات فوتبال ما بهتر شد؟من این حکم را سنگین می دانم، ضمن آنکه در آن صحنه اکبریان می توانست کارت زرد نشان دهد و هیچکدام از این مسائل پیش نمی‌آمد. به هر صورت داور در گزارشش آورده که پیام توهینی نکرده بنابراین ما اشتباه نکردیم و این داور بوده که اشتباه کرده است.

دایی که با برنامه تلویزیونی نود گفت و گو می‌کرد در مورد قیاس حرکت دی کانیو با صادقیان خاطرنشان کرد: دی کانیو داور گردن کلفت را با دو دست هل داد و به زمین زد، کجای این حرکت به کار صادقیان شباهت داشت؟ ضمن اینکه مگر در فوتبال انگلستان بر روی چمنی که ما در اهواز زوی آن بازی کردیم بازی می‌کنند؟

سرمربی پرسپولیس افزود: ما بازیکن جایگزین برای پیام صادقیان داریم اما باز هم حکم صادره برای او را زیاد می دانم. ضمن اینکه معتقدم برخوردهای ما باید هدایتگر باشد و در کنار جریمه سبب هدایت افراد شود.

دایی در مورد بحث اختلافات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس هم تصریح کرد: از روز شروع تمرینات پرسپولیس برای فصل جدید مصاحبه نکردم اما سیاسی حداقل ۲۰ برابر من مصاحبه کرده است. در این برهه از زمان تیم ما به آرامش و حمایت نیاز دارد. آن هم بعد از اینکه بازیکنان زیادی از تیم رفتند. وقتی تیم پیروز شود که بازیکنان به کسی احتیاج ندارند.

وی ادامه داد: در زمان نتیجه نگرفتن است که تیم احتیاج به آرامش دارد و هیئت مدیره باید این آرامش را به ما بدهد. ضمن اینکه باشگاه سخنگو دارد و خواجه وند سخنگوی هیئت مدیره است. من که نه هیئت مدیره جدید را دیده ام و نه با بسیاری از آنها افتخار آشنایی داشته‌ام. اگر با دایی یا رحیمی مشکلی دارند نباید کاری کنند که پرسپولیس ضربه بخورد. در حالی که من مصاحبه نکردم و اگر بخواهم مشکلات از روز اول را بگویم یک کتاب می شود.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اینکه سیاسی گفته در مورد برکناری او صحبت نکرده، اظهار داشت: زمانی که سیاسی بحث برکناری من را به خبرنگار گفته یکی از اعضای باشگاه راه آهن در کنار او بوده است.

دایی به نقد کمیته فنی باشگاه پرسپولیس هم پرداخت و گفت: کمیته فنی باید مشاور و دست راست مدیرعامل باشد اما متاسفانه دخالت در کار فنی را با مشاوره به مدیرعامل اشتباه می‌گیرند.

دایی درباره بازی فولاد با پرسپولیس هم گفت: این دیدار بدترین و ضعیف ترین بازی بود که در طول سال های مربیگری در تیم های مختلف از بازیکنانم شاهد بودم و نفرات تیم حتی یک پنجم از برنامه های تمرینی را انجام ندادند که این موضوع را بررسی می کنم. اما به بازیکنان خود اطمینان دارم و معتقدم روز به روز بهتر می شویم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری