کد خبر: 8760

محمدحسین برخوردار افزود: وزارتخانه‌هایمان به جای اینکه به کارهای اقتصادی برسند تبدیل به بنگاه‌های سیاسی شده اند/ حمایت‌های ویژه از بخش کشاورزی ندیده‌ایم

به گزارش قم خبر ، محمدحسین برخودار در گفتگو با نسیم در خصوص افزایش رقم تجارت ایران در نیمه نخست سال ۹۳ و دلیل رشد ۳۰ درصدی واردات در برهه مذکور گفت: این سوال را باید از خود دولتی‌ها پرسید که چرا حدود دو میلیارد دلار در شش ماه نخست سال جاری گندم و برنج وارد کرده اند؟!

وی گفت: بدون شک واردات برنج به زیان کشاورزان ایرانی است و باعث خواهد شد برنج کار ایرانی با زیان مواجه شده و انگیزه کار را از دست بدهد. برخودار با بیان اینکه درست است تجارت کشور در نیمه نخست سال ۹۳ به مرز ۵۰ میلیارد دلار رسیده است اما باید به این نکته نیز توجه کرد در این تجارت سهم واردات چه میزان است و از این واردات، سهم کالاهای استراتژیک چه میزان است؟

وی با بیان اینکه واردات کالاهای استراتژیک کاملا بدون توجیه است به نسیم گفت: واردات گندم و برنج هیچ منطقی ندارد و باید توجه داشت این کار در مجموع به زیان کشاورزی کشور منجر میشود.

رئیس مجمع عالی واردات افزود: واردات کالاهایی مانند برنج و گندم، آن هم با ارزش حدود ۲میلیارد دلار در نیمه نخست سال ۹۳، یک بهانه است. وی ادامه داد: اصولا در دنیا بیشترین حمایتها را از کشاورزان می کنند تا این قشر زیان نبیند، چرا که زیان کشاورز به معنی، زیان در توسعه پایدار کشور معرفی میشود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری