وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس در کنار توجه به بحث قیمت‌گذاری خودرو، اهتمام جدی به حوزه تولید کشور داشته باشند و برای خروج خودروسازی از زیان دهی تلاش کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، محمدرضا نعمت زاده از ضرورت حمایت بیشتر از صنعت خودروسازی کشور خبر داد و گفت: طی ده سال گذشته صنعت خودرو در ایران همواره زیان ده بوده و در صورت هدف گذاری برای توسعه، این صنعت باید از زیان دهی خارج شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: انتظار وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که همگان ضرورت حمایت از خودروسازی را بیشتر درک کرده و برای افزایش توانمندی های این حوزه در زمینه توسعه و تحقیقات صنعتی همکاری کنند.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلان حوزه علم و فناوری از سوی رهبر انقلاب و هدف گذاری اجرای آن ها در صنعت خودروسازی کشور تصریح کرد: برای اجرای این سیاست ها، خودروسازی ها باید مورد حمایت قرار گیرند و نباید انتظار داشته باشیم این صنعت با زیان دهی مستمر و دراز مدت بتواند توسعه هم پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تحقیق و طراحی در صنعت خودروسازی افزود: گروه خودروسازی سایپا در حال حاضر در این زمینه پیشتاز بوده و مرکز تحقیقات و نوآوری این مجموعه از تحرک قابل قبولی در این حوزه برخوردار است؛ ضمن این که باید شرکت های خودروساز برای همکاری با طرف های خارجی و مشارکت در اجرای برنامه های مشترک با شرکت های مطرح بین المللی تلاش کنند.

نعمت زاده همچنین با اشاره به تلاش خودروسازان برای تولید محصولات خود با استاندارد یورو۴ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه نتایج قابل قبولی حاصل شده و در حالی که هنوز سوخت یورو۴ به طور کامل در سراسر کشور وجود ندارد، تمامی خودروهای تولیدی شرکت های داخلی با این استاندارد تولید و عرضه می شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برگزاری مستمر جلسات شورای سیاست گذاری صنعت خودرو افزود: از آن جایی که اهمیت صنعت خودروسازی را نمی توان نادیده گرفت، تلاش کرده ایم با برگزاری این جلسات زمینه هماهنگی بیشتر را برای حمایت از این صنعت فراهم کنیم.

نعمت زاده اعتلای صنعت خودرو را یکی از راهکارهای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: تولید روزافزون خودرو و توجه به صادرات در این بخش یکی از مهم ترین راهبردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی همچنین خواستار توجه جدی نمایندگان مجلس به این صنعت شد و اظهار کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس در کنار توجه به بحث قیمت گذاری خودرو، اهتمام جدی به حوزه تولید کشور داشته باشند و برای خروج خودروسازی از زیان دهی تلاش کنند.

نعمت زاده در ادامه گفت: ایران اسلامی سال های بسیار دشواری را پشت سر گذاشته اما توانسته با آبرومندی خود را سربلند نگه دارد و امروز نیز این امانت به ما واگذار شده که باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاتمه با اشاره به مسائل بین المللی کشور اظهار کرد: امیدواریم مشکلات مربوط به تحریم هرچه سریعتر برطرف شود تا شاهد همکاری بیشتر با شرکت های بین المللی باشیم .

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری