شهردار قم گفت: وضعیت بودجه‌ای و عملکردی سازمان‌های شهرداری طی سال‌های اخیر ارتقا خوبی داشته‌ است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمد دلبری صبح امروز در هشتاد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: به منظور استفاده از خرد جمعی، اصلاح اساسنامه سازمان‌های شهرداری در دستور کار قرار گرفته تا اعضای هیئت مدیره آنها از سه به پنج نفر افزایش یابد.

وی افزود: وضعیت بودجه‌ای و عملکردی سازمان‌های شهرداری طی سال‌های اخیر ارتقا خوبی داشته‌ است و به همین دلیل از شورای شهر می‌خواهیم افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره به پنج نفر را مورد بازبینی قرار دهند.

شهردار قم با بیان اینکه خرد جمعی با حضور پنج نفر در هیئت مدیره سازمان‌های شهرداری جلوه بیشتری خواهد داشت گفت: در مورد سازمان مدیریت پسماند و ضرورت استفاده از کارشناسان بیشتر در هیئت مدیره آن، این مهم بیشتر جلوه‌گر است.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت پسماند جزو مهمترین بخش‌های مدیریت شهری قم محسوب می‌شود و پیشنهاد ما برای افزایش اعضای هیئت مدیره آن، در راستای افزایش وظایف و کارهای این سازمان است.

دلبری با اشاره به اهمیت بحث محیط زیست شهری خاطرنشان کرد: موضوعات مربوط به سازمان مدیریت پسماند دارای اهمیت زیست محیطی، اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی هستند.

شهردار قم گفت: چابک‌سازی مفهومی نیست که در تعداد کاهش اعضای هیئت مدیره به دنبال آن باشیم زیرا اعضای هیئت مدیره در حقیقت اتاق فکر هر سازمان محسوب می‌شوند.

وی بیان کرد: وضعیت رو به رشد عملکردی سازمان مدیریت پسماند گویای فعالیت صحیح افرادی است که در آنجا کار می‌کنند.

دلبری با بیان اینکه در مورد بودجه سازمان‌های شهرداری هم بسیاری از فعالیت‌های آنها را در قالب بودجه شهرداری در نظر گرفته‌ایم افزود: این موضوع را بارها مورد تاکید قرار داده‌ایم و نباید افراد، بیش از این بر روی این مسئله انگشت بگذارند.

شهردار قم ادامه داد: مأموریت‌های فراوانی برای مدیریت پسماند متصور هستیم اما در سال‌های گذشته ابتر مانده‌اند به همین دلیل برای گسترش فعالیت‌های این سازمان باید اتاق فکر آن را هم توسعه داد که همان اعضای هیئت مدیره هستند.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح اساسنامه سازمان‌های تابعه شهرداری بحثی کلان است که باید فارغ از مسائل دیگر، بررسی در مورد آن را انجام داد.

شهردار قم در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری معابر و بوستان‌های شهری اشاره کرد و گفت: در نامگذاری معابر و بوستان‌های شهری باید کمیته‌ای که اعضای شورا هم در آن عضویت دارند تشکیل شود.

وی ادامه داد: نامگذاری یک بوستان یا خیابان به نام یک نفر شهید شاخص مورد اعتراض بسیاری از دیگر خانواده‌های شهدا قرار می‌گیرد به همین دلیل نمی‌توان در نامگذاری‌ها این موضوع را مدنظر قرار داد.

دلبری در ادامه به موضوع بودجه سازمان‌‌های تابعه شهرداری اشاره کرد و گفت: بودجه سازمانی را باید به طور کامل در نظر گرفت؛ اگر اعضای شورا موافق باشند می‌توان دو بودجه برای سازمان‌های تابعه شهرداری در نظر گرفت به این ترتیب که یک بودجه مالیاتی و یک بودجه درون شهرداری داشته باشیم.

شهردار قم تصریح کرد: بودجه سازمان‌ها باید به طور کامل مصوب شوند تا اعضای هیئت مدیره به دنبال وظایف در نظر گرفته شده بروند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری