کد خبر: 7121

معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس‌جمهور گفت: وام ازدواج جوانان روستایی برابر با شهری‌هاست و وام ساخت مسکن روستایی نیز از ۱۲.۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش قم خبر ، ابوالفضل رضوی در گفت‌وگو با تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: روستاهای ما جمعیتی بالغ بر ۲۱ میلیون نفر را در خود جای داده که عمدتاً تولید کننده هستند، اما به‌علت پراکندگی و کم‌پهنایی حامی و حمایت کننده‌ای تشکیلاتی ندارند.

معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: خانواده‌های روستایی، خانواده تولید هستند و نه نفر تولید و می‌بینیم که فرزند ۴ساله روستایی مشغول به کار بوده، اما در شهر فرزند بالای ۱۸ سال مشغول به کار است.

وی تأکید کرد: زن روستایی به همسر خود کمک می‌کند و در شهرها این نکته کمتر دیده می‌شود و متأسفانه روستائیان به‌لحاظ توانمندی اقتصادی ضعیف‌تر هستند و کسی جز دولت نمی‌تواند حامی و پشتیبان آنها باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌ جمهور بیان کرد: دولت تدبیر و امید به تبعیت از مقام معظم رهبری و عقل اجتماعی و سیاسی، برنامه ریزی مشارکت های مردمی را در دستور کار فعالیت‌های اقتصادی خود قرار داده و مردم روستایی را در تولیداتی که لازمه هر کشور بوده دخیل کرده است.

رضوی گفت: امروز در هر خانواده روستایی حداقل یک فرد تحصیل کرده داریم و با اطمینان می‌توانیم مسئله مدیریت و مشارکت را به آنها بسپاریم، چیزی که در گذشته غیر قابل اطمینان بود و علتش هم سطح علمی پایین روستائیان بود که خوشبختانه امروزه این مهم تقویت شده است.

وی افزود: از جمله اقدامات دولت می‌توان به مشارکت‌های مردم روستا اشاره کرد و اینکه خود مردم شرکتی را در روستای‌شان راه‌اندازی کنند و هر میزان که آورده داشته باشند دولت ۳ برابر آن وام قرض الحسنه اعطا می‌کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌ جمهور اظهار کرد: شرایط این وام بسیار خوب بوده، به‌طوری که دارای تنفس در یک سال اول، بهره ۴درصدی، بازپرداخت ۳ تا ۷ ساله و عدم نیاز به ضامن بوده و فرد درخواست کننده می‌تواند با کارت دریافت یارانه خود این وام را از دولت بگیرد.

رضوی تصریح کرد: وام ازدواج جوانان روستایی برابر با شهری‌هاست و وام ساخت مسکن روستایی نیز از ۱۲.۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

وی تأکید کرد: اگر هر روستایی امروز اعلام آمادگی کند و شرکت، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و سرمایه‌اش مشخص و آماده شده باشد و مورد تأیید مسئولان استان قرار بگیرد، ظرف مدت ۳ ماه این تسهیلات به آنها اعطا می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌ جمهور خاطرنشان کرد: همچنین اگر برنامه‌های اجرایی در بازه زمانی مقرر انجام شود و تکمیل گردد، معاون اول رئیس جمهور جهت بهره برداری از آن طرح به روستای مربوطه سفر می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری