استاندار قم خواستار تشکیل پنجره‌های واحد صادراتی با حضور نمایندگان تمام دستگاه‌های مرتبط در حوزه صادرات، برای تسهیل در صدور مجوزهای مربوطه شد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم ، حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم که در تالار امام رضا (ع) برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اهمیت صادرات در رونق تولید اظهار کرد: اراده دولت در افزایش صادرات محصولات غیر نفتی جدی است.

استاندار قم با بیان اینکه تاریخ نشان داده است مردم با عزم عمومی می‌توانند کشور خود را از سخت‌ترین شرایط به وضعیت آرمانی برسانند تصریح کرد: اگر همه مردم ایران اسلامی دست به دست هم بدهند، می‌توانیم کشور را به قله‌های پیشرفت هدایت کنیم.

صالحی‌منش با اشاره به برخی از مشکلات صادرکنندگان استان افزود: دستگاه‌های مرتبط باید با توجه به شرایط موجود در راستای رفع موانع صادرات تلاش کنند.

وی رقابتی بودن بازارهای بین‌المللی را مورد توجه قرار داد و افزود: همه کشورهای دنیا برای جذب بازارهای جهانی تلاش می‌کنند و معافیت‌های زیادی برای صادرکنندگان ارائه می‌شود.

استاندار قم اضافه کرد: در کشور ما نیز باید با کاهش تعرفه‌ها‌ و اعمال سیاست‌های تشویقی برای صادرکنندگان، زمینه‌های افزایش تولید و صادرات را فراهم کنیم.

وی تشکیل پنجره‌های واحد صادراتی را خواستار شد و افزود: تشکیل پنجره واحد با حضور نمایندگان تمام دستگاه‌های مرتبط در حوزه صادرات زمینه افزایش سرعت در صدور مجوزهای لازم برای صادرات را فراهم خواهد کرد.

صالحی‌منش در ادامه با بیان اینکه اکثر کشورهای هم‌مرز با ایران از بازار مصرف خوبی برای صادرکنندگان ایرانی برخوردار هستند تصریح کرد: ایران می‌تواند از این فرصت ویژه برای افزایش تولیدات داخلی و رونق صادرات و رفع مشکلاتی همچون بیکاری گام‌های بلندی بردارد.

وی همکاری همه دستگاه‌ها در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: نباید به خاطر برخی بدهی‌های بخش‌های تولیدی، خدمات‌دهی شرکت‌هایی نظیر برق،‌ آب و یا گاز به این واحدها قطع شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری