عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم از عایدی مسکن نیز مالیات اخذ می‌شود، گفت: این موضوع بر اساس نرخ تورم خواهد بود، تا از سفته‌بازی در این بازار جلوگیری شود.

به گزارش قم خبر ؛ محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با فارس‌، در مورد اخذ مالیات بر عایدی مسکن طبق قانون مالیات‌های مستقیم اظهار داشت: این پایه مالیاتی برای اولین بار در اقتصاد کشور اجرایی خواهد شد که مالیات ناشی از تفاوت قیمت زمان خرید و فروش مسکن است و آنچه دنبال آن هستیم، ایجاد کمترین فشار در فضای اقتصادی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: این مالیات به شکلی اجرا خواهد شد که فضای اقتصادی دچار چالش نشود و به تدریج عملیاتی شده تا موجب کنترل بازارهای موازی شده و نیز از سفته‌بازی جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه تغییراتی در این پایه مالیاتی اعمال شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود، این مالیات فشار روی املاک و مستغلات داشته باشد، اما با تغییرات این مباحث را تعبیر کردیم و همچنین با بخش خصوصی و انبوه‌سازان مشورت شده است.

به گفته پورابراهیمی اکنون در این اصلاحیه نرخ تورم را در عایدی مسکن محاسبه می‌کنیم، تا متناسب با فضای اقتصادی پس از اعمال تفاوت مالیات بر مبنای نرخ تورم این پایه مالیاتی دریافت شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کلیات پایه مالیاتی عایدی مسکن برای مجلس، دولت و بخش خصوصی قابل قبول است‌، عنوان کرد: تا حد زیادی بخش خصوصی با این موضوع موافق بوده و دولت و مجلس نیز در این زمینه توافق دارند و همزمان با این موضوع به دنبال عدم ایجاد شوک در املاک و مسکن هستیم و به نظر می‌رسد، فردا این موضوع تصویب شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری