کد خبر: 7069

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از قول دولت برای تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ احمد اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد:‌ تا پایان سال حدود ۴۰۰ هزار واحد منهای بافت فرسوده و خودمالکی در اولویت بهره‌برداری قرار دارد. از این تعداد خدمات زیربنایی ۸۰ هزار واحد تامین شده و چنانچه بخواهیم به هدفگذاری امسال برسیم باید سرعت کار ۲ تا ۲.۵ برابر شود.

وی با اشاره به تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر سراسر کشور یادآور شد: این اعتبار را معاونت برنامه‌ریزی و نطارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت نیرو تامین می‌کنند که سهم هر کدام از آنها به ترتیب ۷۰۰ و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

وی همچنین از قول دولت برای تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر در نیمه دوم سال‌جاری خبر داد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر به تسنیم گفته بود: در رابطه با تامین منابع مورد نیاز اجرای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر کارگروهی تشکیل شده و جلسات متعددی با حضور مسئولان استانی، مدیران عامل شرکت‌های خدمات‌رسان، مدیران وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان نوبخت و وزیر نیرو برگزار شد که به عدد ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی رسیدیم.

مهرآبادی با بیان این‌که این رقم در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری با حضور وزرای ذی‌ربط مطرح شد، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شد در گام اول ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر تامین شود.

وی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط چیت‌چیان وزیر نیرو و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز توسط نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری تا پایان شهریور تامین می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری