کد خبر: 6576

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات: مردم کاهش نرخ تورم را به هیچ عنوان احساس نمی‌کنند

به گزارش قم خبر ؛ دانشمند در گفتگو با «نسیم» افزود: کاهش نرخ تورم با تولید، اشتغال و جذب سرمایه‌های خارجی به کشور امکان‌پذیر می‌باشد، نه با آمارهای اعلام شده توسط دولت

دانشمند در خصوص دلایل احساس نکردن کاهش نرخ تورم توسط مردم بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت مسکن، حامل‌های انرژی و کالاهای مصرفی موردنیاز مردم، چگونه می‌توان گفت نرخ نورم کاهش پیدا کرده است، دولت باید به نحوی آمار خود را منتشر کند که مردم آن را لمس کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات گفت: کاهش نرخ تورم با تولید، اشتغال و جذب سرمایه‌های خارجی به کشور امکان‌پذیر می‌باشد نه با آمارها اعلام شده توسط دولت.

وی توضیح داد: برای افزایش و رونق در تولید باید از سرمایه‌های داخلی و خارجی استفاده کنیم، البته تا زمانیکه فضای کسب و کار را تقویت نکنیم این کار امکان‌پذیر نیست.

مسعود دانشمند تشریح کرد: اکنون بازدهی صنعت حدود ۸ درصد است، یعنی اگر پول خود را در صنعت و تولید سرمایه‌گذاری کنید، حدود ۸ درصد سود حاصل می‌شود، برخی بانک‌ها تا حدود ۲۶ درصد سود در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و این بدان معنا است که سرمایه‌گذاری نکنید و پول خود را در بانک قرار دهید.

وی در خصوص تصدی گری دولت در حوزه تولید نیز گفت: در شرایط کنونی، ایجاد و افزایش تولید، کار خیلی مشکلی است، دولت خود را از امر تصدی‌گری در تولید کنار بکشد و در جهت سیاست‌گذاری گام بر دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری