کد خبر: 5073

شرکت آب و فاضلاب استان تهران روز شنبه هفته جاری در اقدامی بازدارنده، جریان آب حدود ۵۰ مشترک پرمصرفی را که بیش از ۲۰ برابر الگوی تعیین شده، مصرف داشته‌اند، را به مدت هفت ساعت قطع کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، با توجه به اینکه بیشتر این مشترکان در محدوده شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران قرار داشتند، این شرکت برای مدیریت مصرف توسط خود مشترکان، امکان محاسبه قبض ازطریق درگاه اینترنتی را فراهم کرد.

به گفته معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران، مشترکان این شرکت می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://t١ww.tpww.ir در سربرگ خدمات الکترونیک و زیر منوی محاسبه قبض، نسبت به محاسبه میزان آب بهای مصرفی اقدام کنند.

«غلامرضا محتسبی» درباره چگونگی استفاده از این خدمات، گفت: مشترکان با ورود به این بخش با مشخص کردن نوع کاربری، تعداد واحد، فاضلاب بها و سایر موارد می توانند رقم آب بهای خود را مشاهده کنند.

محتسبی با بیان اینکه تمامی این اطلاعات در قبوض آب مصرفی مشترکان وجود دارد، گفت: مشترکان همه این اطلاعات را می‌توانند از قبوض آب استخراج کنند، البته مشترکان افزون بر محاسبه قبض می توانند برای محاسبه میزان آب بهای مصرفی خود مابین دوره های قرائت نیز اقدام کنند و از این طریق از مصرف بیش از الگوی مصرف جلوگیری به عمل آورند.

وی در این باره اظهار داشت: آخرین میزان مصرف آب به مترمکعب و همچنین دوره قرائت در قبوض آب بها ثبت می شود؛ به عنوان مثال، اگر دوره قرائت از ١٦ خردادماه تا اول مردادماه و آخرین رقم کنتور ٣٦٥ مترمکعب باشد، مشترکان در روز ٢٠ مردادماه می توانند با مراجعه به کنتور، نسبت به استخراج رقم جدید اقدام کنند و با کم کردن این رقم از عدد ٣٦٥، میزان مصرف ٢٠ روزه اخیر خود را به دست آورده و با وارد کردن آن در سامانه نسبت به محاسبه میزان آب بها اقدام کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری