کد خبر: 4387

معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ثبت سفارش کالا حذف نشده و قرار نبود که حذف شود.

به گزارش قم خبر ، محمدرضا نادری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی خبر یکی از رسانه‌ها درباره حذف ثبت سفارش کالا از ۱۱ مرداد‌ماه سال ۱۳۹۳ اظهار کرد: چنین چیزی نیست و ما گفتیم که کار کارشناسی درباره‌ی این موضوع در گمرک انجام خواهد شد.

وی افزود: البته ظاهرا سازمان توسعه تجارت نیز باید با بانک مرکزی هماهنگی‌هایی را انجام دهد که پس از این‌که این هماهنگی انجام شود در این باره اقدام خواهد شد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره نقش این سازمان در بسته خروج غیرتورمی از رکود نیز اظهار کرد: بسته خروج غیرتورمی از رکود در جلسه شورای معاونین مورد بحث قرار گرفته و وظایف حوزه‌های مختلف گمرک در این زمینه تعریف شده که ان شا‌الله اقدام خواهد شد.

نادری با بیان این‌که بسیاری از این وظایف توسط خود گمرک مطرح شده است، تصریح کرد: خود من نیز در جلساتی که مربوط به گمرک بوده حضور داشتم و اصلاحاتی به عمل آمده که در دستور کار گمرک قرار گرفته است.

وی همچنین از تعریف بسته حمایت از صادرات برای گمرک در ۲۱ بند خبر داد و گفت: این بسته برای اجرا به گمرکات کشور ابلاغ شده که در این زمینه یکی از موضوعات مرتبط به گمرک بحث ایجاد ارتباط الکترونیکی با کشور‌های همجوار است.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که تفاهم‌نامه‌های این موضوع به وجود آمده است، اظهار کرد: در مصوبه مهلت شش ماهه‌ای برای این کار تعریف شده که در دستور کار گمرک قرار گرفته است.

نادری درباره‌ی احتمال انجام این موضوع در مهلت مقرر تصریح کرد: البته انجام این کار بستگی به آمادگی کشور‌های مقابل نیز دارد اما از طرف ما آمادگی به طور کامل وجود دارد، چرا که این موضوع اساسا جزو پیشنهادات خود گمرک است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری