کد خبر: 4351

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم دستیابی به رشد ۶ درصدی اشتغال زایی در هر سال گفت: افزایش فرصت های شغلی پایدار از برنامه های مهم دولت است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، علی ربیعی افزایش فرصت های شغلی پایدار را از مهم ترین برنامه های دولت در سال جاری دانست و گفت: پیش بینی می شود امسال نرخ رشد اشتغال به ۲.۵ درصد افزایش یافته و تا دو سال آینده به ۵ درصد برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرهیز از سیاست زدگی، شروع رسیدگی به مشکل اشتغال و فقر از استان ها و توانمندسازی بخش خصوصی را از راهکارهای توسعه اشتغال اعلام کرد.

ربیعی بر لزوم استفاده از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای برای ایجاد اشتغال تاکید کرد.

وی با بیان اینکه شناخت ظرفیت های منطقه ای، ارائه آموزش های لازم و هماهنگی بین دستگاه های متولی از الزامات افزایش تولید و بهبود اشتغال است گفت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در کشور باید سالانه ۶ درصد رشد در زمینه اشتغال زایی داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: استفاده از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای جهت ایجاد و توسعه اشتغال، اعطای تسهیلات جهت ایجاد و راه اندازی کسب و کار و جهت دهی به جوانان جهت گرایش به کارآفرینی می تواند گره گشای مشکل بیکاری باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری