کد خبر: 4281

معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات راه اندازی سه طرح جدید افزایش ظرفیت تولید بنزین زمان توقف واردات بنزین را اعلام کرد و گفت: امسال ظرفیت تولید بنزین کشور از مرز ۷۰ میلیون لیتر در روز عبور می‌کند.

به گزارش قم خبر ، عباس کاظمی در گفتگو با مهر در تشریح مهمترین طرح‌های آماده راه اندازی بنزین سازی در پالایشگاه‌های موجود نفت کشور، گفت: هم اکنون تمامی مراحل ساخت و نصب تجهیزات طرح عظیم بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان به پایان رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه هم اکنون تولید کاتالیست بنزین سازی این مجتمع توسط سازندگان داخلی در حال انجام است، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا مهر با تولید کاتالیست به میزان مورد نیاز تولید بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در این پالایشگاه فراهم شود.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه با بهره برداری از این طرح کل بنزین عرضه شده در سطح شهر اصفهان و کلانشهرهای همجوار با استاندارد یورو چهار توزیع خواهد شد، اظهار داشت: تاکنون طرح جدید استحصال بنزن از بنزین در پالایشگاه تبریز هم راه‌اندازی شده که منجر به عرضه بنزین پاک در کلانشهر تبریز شده است.

این مقام مسئول همچنین از آغاز بهره برداری مجدد از واحد آلکیلاسیون پالایشگاه نفت آبادان تا چند هفته آینده خبر داد و افزود: با رفع برخی از اشکلات و اعمال اصلاحات فنی ظرفیت تولید بنزین با استاندارد یورو چهار در این پالایشگاه فراهم خواهد شد.

کاظمی در ادامه طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس را یکی دیگر از طرح‌های جدید بنزین سازی که تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد، نام برد و گفت: علاوه بر این هم اکنون عملیات اجرای احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم شتاب گرفته است.

معاون وزیر نفت در پاسخ به سوال مهر مبنی بر زمان توقف کامل واردات بنزین، توضیح داد: در روزهای اخیر حجم واردات بنزین کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود ۵ تا ۵.۵ میلیون لیتر بنزین وارد کشور می‌شود، تبیین کرد: با بهره برداری از طرح‌های جدید پالایشگاهی و به ویژه فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس امکان توقف واردات و تامین نیازهای بنزینی در داخل کشور فراهم می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری