کد خبر: 15563

رئیس دفتر رئیس جمهور با تشریح اهداف اقتصادی دولت در سال ۹۴، اعلام کرد: سال گذشته موفق به مدیریت و مهار نرخ تورم در محدوده ۱۵ درصد شدیم.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، محمد نهاوندیان در تشریح اهداف جدید اقتصادی دولت در سال ۹۴، گفت: دولت در سال گذشته دو اولویت اصلی برای خود مشخص کرده بود و تلاش کرد نرخ تورم را مهار کند و دیپلماسی فعالی در عرصه بین المللی داشته باشد.


رئیس دفتر رئیس جمهور با اعلام اینکه سال گذشته دولت توانست نرخ تورم به ۱۵ درصد کاهش دهد، تصریح کرد: خروج از رکورد و رونق اقتصادی را در دستور کار خود قرار داد که سال ۹۴ قدم های بلندتری برای این کار برخواهد داشت.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه فضای اقتصادی کشور نسبت به قبل امیدوارانه تر شده است، بیان کرد: در عرصه سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای تلاش کردیم عزت، حکمت و منطق ملت ایران را به خوبی به نمایش بگذاریم و امروز ایران توانسته با رویکرد مودبانه و منطقی افکار عمومی جهان را همسو با خود قرار دهد و این در حالی است که اکنون در اردوگاه دشمن شاهد احتلافاتی هستیم.

این مقام مسئول به روابط با همسایگان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مناسبات دوستانه‌ای میان ایران و این کشورها وجود دارد و از حالت بد بینانه‌ای که بعضا وجود داشت، خارج شده است.

نهاوندیان درباره اولویت های دولت در سال ۹۴ هم توضیح داد: سال جدید در دولت به صورت جدی رونق اقتصادی را دنبال می کنیم و بر روی ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان متمرکز خواهیم بود در واقع رونق اقتصادی و اشتغال زائی، اولویت های نخست دولت در سال جاری خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با ایجاد اشتغال برخی از اهداف فرهنگی دولت از جمله ایجاد امید در جامعه و مقابله با نا امنی های ناشی از بیکاری نیز محقق خواهد شد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری