کد خبر: 14635

لایحه بودجه ۹۴ شهرداری تهران با تصویب بودجه سازمان ها و شرکت ها در صحن علنی شورا نهایی شد.

به گزارش قم خبر به نقل از شفاآلاین، روز گذشته اعضای شورای شهر تهران بودجه ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی، ۲۲ سازمان و ۲۰ شرکت زیر مجموعه شهرداری تهران را به تصویب رساندند.

از این رقم ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به سازمان‌ها و ۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران تعلق دارد. به این ترتیب مجموعه بودجه خانواده شهرداری تهران برای سال ۹۴ با احتساب بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها به رقمی بالغ بر ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

البته به جز این دو بخش، در بودجه سال آینده شهرداری تهران ۵۱ تبصره پیش‌بینی شده است که رقم آن معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان است و با اضافه کردن این رقم به بودجه ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی (مجموعه رقم لایحه بودجه به علاوه بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها) بودجه پیش‌بینی شده برای خانواده شهرداری تهران در سال ۹۴، ۳۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

در این راستا اعضای پارلمان محلی پایتخت دیروز به ۸ تبصره ذیل ماده واحده بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها رای مثبت دادند. براساس تبصره ۷ این ماده واحده ۲ شرکت شهروند و همشهری موظف شدند از ابتدای سال ۹۴، معادل ۸۰ درصد سود خود را به حساب عمومی شهرداری تهران واریز کنند.

علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در توضیح علت پیش‌بینی این تبصره عنوان کرد: همانطور که در برنامه ۵ ساله پیش‌بینی کرده بودیم شرکت شهروند به‌منظور افزایش درآمدهای پایدار در شهر تهران به مجموعه شرکت‌های شهرداری تهران اضافه شده است.

او با اشاره به اینکه شرکت شهروند نقطه اتصال به منابع درآمدی پایدار شهر است، یادآور شد: شرکت شهروند ۳۸ میلیارد تومان سود داشته و مسلما بازگشت این سود به شهرداری بهتر از فروش تراکم برای افزایش درآمد شهرداری تهران است.

دبیر با اشاره به اینکه شرکت همشهری معافیت مالیاتی دارد، گفت: شرکت پیام همشهری در همشهری ادغام شده است ضمن آنکه این شرکت در سال جاری حدود۵۰ میلیارد تومان سود داشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری