کد خبر: 14313

اگرچه اسفند اوج خریدهای مردم است، اما در بازار خودرو عرضه به میزانی است که توانسته کاملا پاسخگوی تقاضا باشد و آنگونه که نرخ انواع خودرو در بازار نشان می‌دهد، افزایش تقاضا نتوانسته قیمت را بالا برد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، اگرچه طبق روال هر ساله خرید خودرو از سوی مردم در نیمه دوم بهمن ماه آغاز به تدریج تا روزهای ابتدایی اسفند به اوج خود می‌رسید، اما امسال این گونه نشده و هنوز هم با وجود اینکه دهه اول اسفندماه در حال سپری شدن است، تکانه‌های جزئی قیمت خودرو در بازار به چشم می‌خورد. در واقع عرضه زیاد خودرو به بازار توانسته قیمت را بشکاند و نه تنها تقاضای موجود در بازار را پاسخ دهد؛ بلکه به هر ترتیب قیمت نیز روند صعودی نداشته باشد.

بررسی های میدانی نشانگر این است که تنها قیمت برخی از انواع خودروهایی که یا تولید نمی‌شوند و یا اینکه تولید آنها به شدت کاهش داشته است، با مشکل تکانه‌های شدید قیمتی مواجه شده است، در غیر این صورت بازار خودرو به نسبت اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم، چندان تغییری نداشته است.

مدل های پرتیراژ انواع خودرو در بازار با کمترین نوسان قیمتی مواجه شده است و حتی در مورد برخی مدل های کم‌تقاضای خودرو، قیمت حتی از نمایندگی و کارخانه نیز پایین تر است. ضمن اینکه مشتریان نیز به بازار هنوز به صورت جدی وارد نشده اند و شاید منتظر هستند که قیمت پایین آید و بعد خرید کنند، در حالیکه آنگونه که خودروسازان می‌گویند خبری از کاهش قیمت نیست.

به هرحال اکنون قیمت خودرو در بازار نسبت به هفته‌های گذشته با کمترین تغییری مواجه بوده است و تنها در مورد قیمت برخی انواع تندر آن هم به دلیل کاهش تولید، نرخ بالاتر از هفته گذشته است، اما در مورد انواع خودروهای دیگر پرتیراژ و طرفدار همچون پراید و تیبا و رانا قیمت همچنان بدون تغییر و در مواردی با اختلاف ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری